VIDEO Boženík si v Holandsku otvoril strelecký účet: Gólom rozhodol o výhre Feyenoordu

Róbert BoženíkRóbert Boženík Zdroj: feyenoord.com

ROTTERDAM - Slovenský futbalista Róbert Boženík si otvoril strelecký účet v najvyššej holandskej súťaži. V stretnutí 23. kola Eredivisie dokonca rozhodol o triumfe Feyenoordu Rotterdam na ihrisku PEC Zwolle 4:3.

Dvadsaťročný útočník nastúpil do druhého polčasu a v 88. minúte spoza šestnástky preloboval Michael Zetterera. "Bol to veľmi emotívny moment. Strelil som svoj prvý gól v Eredivisie a som veľmi šťastný. Je to skvelý pocit," citoval Boženíka portál rijnmond.nl. Slovenský reprezentant sa po zásahu nechal "uniesť" a vyzliekol si dres, za čo inkasoval žltú kartu: "Bolo to prvý a poslednýkrát, pretože by už by som mal problém. Prežíval som veľké emócie."

Boženík sa presadil pri svojom druhom štarte po zimnom prestupe zo Žiliny. Debut si odkrútil 1. februára proti FC Emmen, keď sa dostal na ihrisko v 82. minúte.

Výsledky - 23. kolo:

Vitesse Arnhem - SC Heerenveen 4:2 /za Vitesse hral celý zápas M. Bero/
Ajax Amsterdam - RKC Waalvijk 3:0
Sparta Rotterdam - FC Groningen 1:2
Willem II Tilburg - Utrecht 1:1
PEC Zwölle - Feyenoord Rotterdam  3:4 /za Feyenoord od 46. min nastúpil R. Boženík a v 88. minúte strelil víťazný gól/

Viac o téme: Feyenoord Rotterdam Róbert Boženík Eredivise