VIDEO Vlhová už je na čele hodnotenia v slalome! Celkovo dýcha na chrbát Brignoneovej

Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová
Na snímke slovenská slalomárka Petra Vlhová

KRANJSKA GORA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zvíťazila v nedeľňajšom slalome Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore. Pripísala si ôsme víťazstvo v slalome v kariére a štrnáste vo SP celkovo. Vďaka zisku sto bodov sa dostala na čelo priebežného hodnotenia disciplíny pred Američanku Mikaelu Shiffrinovú.

Líderka celkového poradia SP Shiffrinová v Slovinsku neštartovala z rodinných dôvodov. V hodnotení disciplíny stráca na Vlhovú 20 bodov. Vlhová triumfovala v treťom slalome za sebou. Pred Kranjskou Gorou zvíťazila aj vo Flachau a v Záhrebe. Prvé tri slalomové úspechy v sezóne má na konte práve Shiffrinová, ktorá uspela v Levi, v Killingtone aj v Lienzi. 

V celkovom poradí SP je na tretej pozícii. K druhej Talianke Federice Brignoneovej, ktorá nedokončila nedeľnú súťaž, sa priblížila na 41 bodov, za vedúcou Shiffrinovou zaostáva o 154, keď za víkend skresala manko o 180 bodov. Pokračuje hneď v Crans Montane, kde sú od 21. do 23. februára na programe zjazdy a alpská kombinácia. Točivé súťaže sa najbližšie uskutočnia začiatkom marca v Ofterschwangu, potom ešte v Are a vo finále SP v Cortine d'Ampezzo.

 

 


Tagy: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Federica Brignoneová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Twitter/FIS Alpine

DISKUSIA