Kocky sú hodené: Slovenské dievčatá sa dozvedeli meno prvého súpera vo finále Fed Cupu

Radosť slovenského tímu po kvalifikačnom zápase
Radosť slovenského tímu po kvalifikačnom zápase

BUDAPEŠŤ - Slovenské tenisové reprezentantky spoznali harmonogram zápasov na finálovom turnaji Pohára federácie, ktorý sa uskutoční v polovici apríla v maďarskej Budapešti. Na úvod pôsobenia v základnej C-skupine nastúpia v utorok 14. apríla od 17.00 h proti Američankám a následne v rovnakom čase v piatok 17. apríla vyzvú Španielky. Podujatie vyvrcholí semifinálovými a finálovými súbojmi, ktoré budú na programe v sobotu 18. a v nedeľu 19. apríla.

Každé stretnutie v základnej skupine bude pozostávať z dvoch dvojhier a záverečnej štvorhry. Do vyraďovacej časti postúpia len víťazné družstvá zo štyroch trojčlenných skupín. V "áčku" budú bojovať obhajkyne prvenstva Francúzky proti Ruskám a Maďarkám, v "béčku" nastúpia vlaňajšie finalistky Austrálčanky proti Bieloruskám a Belgičankám a v "déčku" sú okrem Češiek aj Nemky a Švajčiarky.

Slovenky nastúpia v C-skupine premiérovo v histórii proti výberu USA, v ktorom by sa mohla predstaviť Serena Williamsová alebo víťazka tohtoročného Australian Open Sofia Keninová. S hráčkami Španielska zatiaľ slovenské tenistky vo Fed Cupe neprehrali. Vo finále v roku 2002 ich v Maspalomase na Kanárskych ostrovoch zdolali 3:1 na zápasy, o desaťročie neskôr triumfovali v Marbelle 3:2.


Tagy: Španielsko Slovensko USA Fed Cup 2020

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Jana Birošová

DISKUSIA