Rošády v extraligových prestupových vodách: Bystrický útok na titul s dvomi novými posilami

Václav Stupka (HC Nové Zámky)Václav Stupka (HC Nové Zámky) Zdroj: SITA/Peter Rusko

BANSKÁ BYSTRICA - Tipsportligový hokejový klub HC'05 iClinic Banská Bystrica angažoval dvojicu skúsených útočníkov. Z Nových Zámkov prišiel 33-ročný Václav Stupka, z Michaloviec o štyri roky mladší Tomáš Hričina. Klub zároveň prostredníctvom facebooku informoval aj o odchode útočníka Mária Rótha do HK Martin, ktorý pôsobí v Slovenskej hokejovej lige.

Stupka sa do najvyššej slovenskej súťaže vrátil pred sezónou 2019/2020. Vo farbách Nových Zámkov odohral 39 zápasov, v ktorých dosiahol 22 gólov, 17 asistencií a 6 plusových bodov. V internom bodovaní tímu mu patrila druhá priečka za Tomášom Pospíšilom.

Pre Hričinu pôjde o návrat do Banskej Bystrice po ôsmich rokoch, v ročníku 2011/2012 odohral za "baranov" 53 stretnutí. V ročníku 2019/2020 mal v 36 zápasoch za Michalovce bilanciu 5 gólov, 7 asistencií a 2 plusové body.

V banskobystrickom tíme nedohrá sezónu odchovanec Mário Róth. Ten odohral v ročníku 2019/2020 za "baranov" iba 12 stretnutí, ďalšie pridal na hosťovaniach v Liptovskom Mikuláši a tíme druhej najvyššej súťaže Bratislava Capitals. Záver sezóny absolvuje v HK Martin, ktorý ašpiruje na postup do TL.

Tomáš Hričina (v popredí) Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Pohyby aj v Nových Zámkoch

Peter Ordzovenský dohrá sezónu 2019/2020 v Spišskej Novej Vsi, ktorá pôsobí v druhej najvyššej domácej súťaži. Do dresu materského klubu sa vrátil po ôsmich rokoch. Informoval o tom tipsportligový klub HC Nové Zámky, kde Ordzovenský doteraz pôsobil.

Práve s HC Nové Zámky má 34-ročný obranca zmluvu aj pre sezónu 2020/2021 a tak by malo ísť iba o dočasný odchod na Spiš. V najvyššej slovenskej súťaži odohral v ročníku 2019/2020 46 zápasov, v ktorých mal bilanciu 2 góly a 14 asistencií.

Pre Spišiakov ide v krátkom čase o druhú skúsenú posilu do defenzívy, keďže nedávno angažovali aj popradského obrancu Štefana Fabiana.

Peter Ordzovenský odpaľuje puk Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Peter Rusko

Viac o téme: Václav Stupka Peter Ordzovenský Mário Róth HK Spišská Nová Ves HC Nové Zámky Tomáš Hričina HC 05 iClinic Banská Bystrica HK Martin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Peter Rusko
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články