VIDEO Slovenský talent sa stáva postrachom brankárov: Nechytateľná bomba á la Ovečkin!

Radosť hráčov Kingston FrontenacsRadosť hráčov Kingston Frontenacs Zdroj: YouTube/Jakub Hrivnak Hockey Slovak

KINGSTON - Slovenský hokejový útočník Martin Chromiak pokračuje vo výborných výkonoch v zámorskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League (OHL). Rodák z Ilavy sa stal treťou hviezdou pondelňajšieho zápasu, v ktorom jeho Kingston Frontenacs prehral na domácom klzisku 2:5 s hráčmi Barrie Colts. Sedemnásťročný mládežnícky reprezentant Slovenska sa podieľal na oboch góloch Kingstonu, jeden sám strelil a na druhý prihral.

Frontenacs začali duel pred vlastnými fanúšikmi lepšie ako Colts, keď po prvej tretine viedli 1:0 zásluhou presilovkového gólu Chromiaka. V druhom dejstve však trikrát inkasovali a manko už nedokázali zmazať. Kingston síce v 55. minúte opäť udrel v početnej prevahe, keď po prihrávke Chromiaka znížil Shane Wright na 2:3, no hostia odpovedali dvoma gólmi hetrikového hrdinu Evana Vierlinga.

Chromiak je aktuálne už šiestym najproduktívnejším hráčom mužstva, hoci do kádra pribudol len začiatkom kalendárneho roka 2020. V 20 zápasoch nazbieral 27 bodov (11+16) a patrí medzi kľúčové postavy tímu bojujúceho o postup do play-off. Mladý útočník, ktorý začal sezónu v tipsportligovej Dukle Trenčín, bodoval v ôsmich z ostatných deviatich zápasov OHL. V doterajších dvadsiatich vystúpeniach sa mu iba päťkrát stalo, že duel ukončil s nulou na bodovom konte.

Viac o téme: OHL Kingston Frontenacs Martin Chromiak Barrie Colts