Olejník skončil na poste trénera Senice: V klube si nevedia urobiť medzi sebou poriadok

Jozef Olejník
Jozef Olejník

BRATISLAVA - Anabáza futbalového trénera Jozefa Olejníka v slovenskom fortunaligovom klube FK Senica mala expresne krátke trvanie. Pre možnosť pôsobiť v najvyššej súťaži ako kormidelník A-mužstva obetoval manažérsku pozíciu v druholigovom Poprade. Na Záhorí však strávil iba niekoľko dní, keďže z ústnej dohody napokon zišlo.

"Nie je to o mne, ale o Senici. Nemajú veci v poriadku, nevedia zaujať stanovisko a urobiť si medzi sebou poriadok. Oznámil mi to pán Tobiáš, ktorý pôsobí ako nejaký zástupca klubu, ani neviem, akú funkciu tam vykonáva. Povedal mi, že nebudem na lavičke, pretože to nevedia papierovo dotiahnuť. Je mi to ľúto, že to takto dopadlo, ale čo narobím... Taký je život, vraciam sa do Popradu," uviedol Olejník.

Napriek tomu, že sa na fortunaligové pôsobenie veľmi tešil, na Seničanov nemá ťažké srdce. "Je to pre mňa ponaučenie do budúcnosti. Podľahol som tomu, že som dostal ponuku z prvej ligy a videl som v Senici určitý potenciál. Keď v budúcnosti k takému niečomu opäť dôjde, musím dávať väčší pozor. Na nikoho však nie som nahnevaný," dodal a vzápätí so smiechom poznamenal: "Mám dobrú úspešnosť. Neprehral som zápas. Ktorý tréner na Slovensku si to môže povedať? Veď zo mňa je najúspešnejší ligový tréner."

V Poprade bude pokračovať vo funkcii športového riaditeľa mládeže. "Som veľmi vďačný, že to vzali takto. Dohodli sme sa so Stanom Šestákom, že nastúpim na tú istú pozíciu. Snažím sa myslieť pozitívne a teším sa, že sa v Poprade vrátime k započatej práci. Máme tam dlhodobejší projekt - vybudovať kvalitnú akadémiu, vštepiť jej systém, aby sme vedeli posúvať hráčov do profi futbalu," zakončil 45-ročný Prešovčan.


Tagy: FK Senica Jozef Olejník

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fkpoprad.sk

DISKUSIA