VIDEO Černák priamym účastníkom vážneho nárazu: Všetkým bolo jasné, že tu sa končia žarty!

Mikko Rantanen a Erik Černák v súboji, ktorý vyradí fínskeho útočníka do konca základnej časti
Mikko Rantanen a Erik Černák v súboji, ktorý vyradí fínskeho útočníka do konca základnej časti

DENVER - Vo včerajšom zápase elitných mužstiev NHL Colorada Avalanche a Tampy Bay Lightning sa tešili po víťazstve v predĺžení spoluhráči Erika Černáka. Domáce Colorado nielenže prehralo, ale z duelu si odnieslo jednu obrovitánsku stratu. Druhý najlepší útočník tímu Mikko Rantanen vynechá zvyšný priebeh základnej časti pre zlomenú kľúčnu kosť.

K súboju prišlo skoro v polovici druhej tretiny. Rantanen mal puk na hokejke a prešiel s ním do útočného pásma, pričom sa ocitol so spoluhráčom Andrem Burakovskym vo výhodnej palebnej pozícii, pretože išlo o situáciu 2 na 1. Brániacim hráčom Tampy Bay bol práve Erik Černák. Pomerne skoro išiel na kolená, Rantanenovi chcel vypichnúť puk a ten sa mu snažil vyhnúť. 

Černák ešte za pomoci hokejky túžil odpratať puk preč, no to sa mu nepodarilo. Rantanena sekol po palici a ten stratil rovnováhu. Následne tvrdo narazil do mantinelu a všetci v aréne vedeli, že môže byť zle nedobre. Výraz Fínovej tváre vravel jasne, okamžite si chytil rameno a odkorčuľoval do šatne. Vyšetrenie ukázalo zlomenú kľúčovú kosť. 

Rantanenovo zranenie môže zmeniť situáciu v celom mužstve. Avs totiž Rantanena zapíšu na listinu zranených hráčov a pri uzávierke prestupov budú pravdepodobne konať. Tím z Denveru patrí medzi najvážnejších ašpirantov na zisk Stanleyho pohára alebo aspoň na postup do záverečnej fázy. Na trhu s voľnými hráčmi sa nachádza niekoľko kvalitných a overených útočníkov - Chris Kreider (NY Rangers), Jean-Gabriel Pageau (Ottawa), Andreas Athanasiou (Detroit), Jesper Fast (NY Rangers) či Josh Anderson (Columbus). 


Tagy: Tampa Bay Lightning Colorado Avalanche Erik Černák Mikko Rantanen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
YouTube/Sportsnet; Video: YouTube/Sportsnet

DISKUSIA