VIDEO Nefalšované a najkrajšie športové emócie: Sladké víťazstvo po predlhých 16 mesiacoch!

Jack Sock
Jack Sock

DELRAY BEACH - Rok a štvrť (16 mesiacov) trvajúce čakanie na víťazstvo sa chvalabohu skončilo. Bývalý ôsmy tenista svetového rebríčka Jack Sock sa dočkal triumfu na okruhu ATP. Na turnaji v Delray Beach, kde získal v roku 2017 jeden zo štyroch titulov, porazil 27-ročný Američan z Nebrasky minuloročného šampióna Radua Albota z Moldavska 3:6, 6:3, 7:6 a oslávil prvý úspech po sérii desiatich porážok.

V minulej sezóne odohral Sock minimum zápasov kvôli operácii palca na ruke. V Delray Beach navyše prvý set s Albotom prehral, ale po tom, čo v treťom sete odvrátil mečbal a zvíťazil, prišla úľava a slzy. 

"Posledné roky boli ťažké, hlavne ten minulý, keď som nemohol hrať. Nechýbalo mnoho a so športom by som skončil," povedal Sock, majiteľ štyroch grandslamových titulov vo štvorhre. V nej získal i dve medaily na OH v Riu 2016 - zlato v mixu a bronz medzi mužmi. 

"Nemyslím, že po Wimbledone som bol takýto emotívny," povedal nadšený Sock po zápase a nezabudol poďakovať najbližším, ktorí ho podporovali. Snúbenica Lauren Littleová a tréner Alex Bogomolov Jr.. "Bez ľudí v rohu (jeho tím, pozn.) by som tu pravdepodobne nebol. Ďakujem im za to, že ma udržali hore, tiež moju pozitivitu, vieru, pretože to mi istý čas chýbalo."

Nielen podporný tím zložený zo snúbenice a trénerov, ale i hľadisko v Delray Beach. Sock sa mohol proti Albotovi spoľahnúť na podporu z tribún, ktoré si priali jediné. Víťazstvo domáceho miláčika. "Bolo to úžasné, špeciálne vo večernom zápase počas týždňa a na začiatku turnaja. Určite to bol masívny faktor toho, že som otočil zápas."

V roku 2017 vyhral v parížskej hale Bercy svoj zatiaľ jediný titul kategórie Masters 1000, vo finále zdolal Srba Filipa Krajinoviča. Na záverečnom Turnaji majstrov došiel až do semifinále. Svet tenisu si pomaly podmaňoval a navyše sa prezentoval atraktívnym herným prejavom. V roku 2018 však prehral 15 zápasov už v prvom kole, v nasledujúcej sezóne trpel zranením pravého palca, ktoré si vyžiadalo operáciu. Z ôsmeho miesta sa prepadol 765. a musí sa driapať znova nahor. 

Výhra proti minuloročnému šampiónovi je viac ako sľubným štartom. Ťarcha spadla, séria zlomená, čas vykročiť za ďalšími víťaznými zápasmi. 


Tagy: Jack Sock Radu Albot ATP 250 Delray Beach

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Lynne Sladky; Video: YouTube/Tennis TV

DISKUSIA