VIDEO Nekrič hop, kým nepreskočíš! Sladký rozprávkový úvod, nasledovala tenisová pohroma

Belinda Benčičová
Belinda Benčičová

DUBAJ - Tenis je jedným z najšpecifickejších športov. Najmä v tom, že žiadny náskok nie je bezpečný, až kým nevyhráte poslednú loptičku. V zápase sa vyskytnú momenty, keď ste akoby na koni, získate 10-15 fiftínov v rade a zdá sa, že ste prevzali opraty. Všetko je dočasné. Zrazu príde chyba na sieti a všetko ide do horúcich pekiel.

O takejto šlamastike by vedela po svojom zápase v Dubaji rozprávať švajčiarska hráčka Belinda Benčičová. V ázijskom prostredí totálne spackala duel proti Ruske Anastasii Pavľučenkovovej. Súboj začala 19 víťaznými loptičkami v jednom slede a zdalo sa, že koniec príde ešte skôr, než sa vôbec obe hráčky stihnú poriadne spotiť. Nestalo sa. Štvrťfinalistka Australian Open sa vzchopila a kým v prvom sete uhrala jedinú hru, v ďalších dvoch povolila Benčičovej iba dve (1:6, 1:6). 

Benčičovej minulá sezóna bola ako z rozprávky. Vynikajúce predstavenia, postup do najlepšej päťky rebríčka, záverečný turnaj WTA Finals. V novom ročníku má po mesiaci a pol nelichotivú bilanciu 6-6. No, nelichotivú... Čo by dali za ňu iné hráčky. Lenže Benčičová spravila v predchádzajúcom roku obrovský krok smerom k elite. Teraz zatiaľ pláva na veľmi rozbúrenom mori a vlny ju hádžu na všetky strany. Nehovoriac o piatich veľmi znepokojujúcich prehrách: 

  • Šen-čen - prehra s 58. hráčkou rebríčka Annou Blinkovou (6:3, 3:6, 3:6)
  • Adelaide - vypadnutie vo štvrťfinále s Danielle Collinsovou jednoznačným spôsobom (3:6, 1:6) po porážkach Kasatkinovej a Goergesovej
  • Australian Open - víťazstvá nad Annou Karolínou Schmiedlovou a Jelenou Ostapenkovou, v 3. kole nečakane hladká prehra s Anett Kontaveitovou (0:6, 1:6)
  • Fed Cup - porážka so 185. postavenou Kanaďankou Leylah Annie Fernandezovou
  • Petrohrad - vydretý triumf s veteránkou Kuznecovovou (7:6, 6:4), následne prehra so Sakkariovou

Znova sa ukázalo, že v tenise nie je žiadny stav stratený. Navyše, išlo iba o prvý set. Ako sa Pavľučenkovová dokázala vrátiť po mentálnej stránke? Vraj v tomto smere zo zápasu nikdy neodišla. "Nedokázala som dobre triafať loptičky a ona začala veľmi agresívne. No zostala som pozitívna, aj za stavu 0:5. Aj keď som nebola schopná umiestniť loptu do kurtu, mentálne som na ňom stále bola, bojovala som. Myslím, že mi pomohlo, keď som do druhého setu išla s pozitívnou mysľou a len som bojovala," okomentovala štvrťfinalistka nedávneho Australian Open. 

Benčičová príde po turnaji o 900 bodov a klesne na deviate miesto WTA rebríčka. Jej premožiteľka z Ruska sa vďaka nezabudnuteľnému obratu posunie minimálne na 30. priečku. V prípade postupu do ďalšej fázy môže vyskočiť ešte vyššie. 


Tagy: Anastasia Pavľučenkovová Belinda Benčičová WTA Dubaj

Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Kamran Jerebelli; Video: YouTube/WTA

DISKUSIA