VIDEO Wenger navrhne komisii zmenu pravidla o ofsajde: Touto úpravou by sa to vyriešilo!

Arséne Wenger
Arséne Wenger

ZURYCH - Šéf globálneho rozvoja futbalu v medzinárodnej federácii FIFA Arséne Wenger navrhne budúci týždeň na zasadaní pravidlovej komisie IFAB úpravu pravidla o ofsajde. Podľa bývalého trénera Arsenalu by zmena odstránila sporné situácie, v ktorých ide o centimetre. Úprava by mohla začať platiť na začiatku júna ešte pred štartom európskeho šampionátu.

"Hovorím o ofsajde o zlomky centimetrov. Možno existuje priestor, aby sa pravidlo o ofsajde trochu zmenilo. Takže už nebudeme hovoriť, že hráč bol časťou nosa v ofsajde," povedal Wenger.

Dlhoročný kouč Arsenalu navrhuje, aby hráč nebol v ofsajde, ak akákoľvek časť tela, ktorú môže streliť gól, je v línii s posledným obrancom, aj keď niektoré ďalšie časti útočníka sú pred ňou.

Diskusiu o pravidle o ofsajde v poslednej dobe vyvolali predovšetkým zásahy videorozhodcov, ktorí v množstve súťaží zrušili gól kvôli hraničnej situácii. "Touto úpravou by sa to vyriešilo. Už by sme neriešili rozhodnutia, v ktorých by išlo o milimetre a zlomky útočníka pred obrannou líniou," podotkol Wenger.

Úpravou výkladu pravidla o ofsajde sa bude zaoberať pravidlová komisia IFAB na výročnom valnom zhromaždení v Belfaste 29. februára. Aby zmena prešla, musí Wengerov návrh získať šesť z ôsmich hlasov.


Tagy: Arsenal Londýn Arséne Wenger IFAB

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Claude Paris; Video: Youtube/Mr BeanyMan

DISKUSIA