Fantastický Volko dostal vypredanú arénu do varu: Halový majster Európy vyrovnal slovenský rekord!

Ján VolkoJán Volko Zdroj: TASR/Pavol Zachar

LIÉVIN - Slovenský šprintér Ján Volko vo vypredanej Couvert aréne (5000 divákov) vo francúzskom Liévine skončil vo finále behu na 60 metrov tretí a časom 6,57 sekundy vyrovnal vlastný slovenský rekord z mítingu v poľskej Toruni v roku 2018. V tomto roku vyrovnal torunské maximum už druhý raz, predtým sa mu to podarilo 4. februára v nemeckom Düsseldorfe, kde skončil tiež tretí.

Volka v Liévine na šiestom, predposlednom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT), zdolali iba dvaja Američania Ronnie Baker (6,44 - rekord mítingu) a Demek Kemp (6,50). Za slovenským rekordérom ostali niekdajší vicemajster sveta na šesťdesiatke Mike Rodgers z USA (6,59) i známy Jamajčan Nesta Carter (6. miesto - 6,63). "Veril som, že tentoraz by to mohlo vyjsť, ale nič sa nedeje. Žiaľ, pokazil som štart," komentoval Volko finálový beh na 60 m.

Halový majster Európy 2019 a zverenec trénerského dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko dosiahol v lievinských rozbehoch druhý najlepší výkon (vyhral II. rozbeh za 6,60), rýchlejší bol iba víťaz I. rozbehu Američan Ronnie Baker (6,49). Za Volkom potom skončili a do finále postúpili spomenutý Kemp (6,62), Jamajčan Nesta Carter (6,66), Američan Jeff Demps (6,67), Talian Lamont Jacobs (6,67), Joris van Gool z Holandska (6,68) a Rodgers z USA (6,69).

V celkovom hodnotení WAIT je slovenský šprintér pred záverečným piatkovým mítingom v Madride stále prvý s 20 bodmi, no už sa na neho dotiahol Baker, takže o víťazovi prestížneho seriálu sa rozhodne v ich madridskom priamom súboji.

Viac o téme: Ján Volko Couvert aréna