VIDEO Osemfinálová radosť v Miláne: Valencia pocítila ofenzívnu silu Atalanty Bergamo

Mattia Caldara a Maxi GomezMattia Caldara a Maxi Gomez Zdroj: TASR/AP - Antonio Calanni

MILÁNO - Futbalisti Atalanty Bergamo sú blízko k premiérovému postupu do štvrťfinále Ligy majstrov. V úvodnom osemfinálovom dueli totiž na milánskom San Sire zdolali hráčov Valencie jednoznačne 4:1 a vytvorili si komfortnú pozíciu pred marcovou odvetou.

V druhej konfrontácii bola nováčikom v play off LM Atalanta, ktorá si ho neužívala na vlastnom štadióne, ale na milánskom San Sire. Aj tam sa začalo vo vysokom tempe predovšetkým zásluhou talianskeho mužstva. Do vedenia sa dostalo už v 16. minúte, keď Maxi Gomez poslal prízemný center krížom cez šestnástku a Hans Hateboer vsietil historický gól Bergama. Valencia sa nevedela nabudiť ani po inkasovaní, priamočiary štýl domácich jej robil starosti. Keď sa už-už zdalo, že hostia sa po dvoch vyložených príležitostiach dostanú do zápasu, dostali druhý gól. V 42. minúte Josip Iličič udržal loptu a z hranice šestnástky napálil loptu do siete.

Josip Iličič a Dani Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/AP - Antonio Calanni

Atalanta nepoľavila ani po zmene strán, práve naopak, cítila šancu a chcela si vypracovať čo najväčší náskok. V 57. minúte viedla už o tri góly a opäť sa presadila peknou strelou, ktorú vyslal Remo Freuler z hranice šestnástky k vzdialenejšej žrdi. Hostia už potrebovali s vývojom niečo urobiť, mali aj príležitosti, ale opäť inkasovali. V 62. minúte sa dvojgólovým hrdinom domácich stal Hateboer. VAR odobril, že pri tejto situácii nešlo o ofsajd. Až potom prišiel aspoň čestný úspech Valencie, dosiahol ho striedajúci Denis Čeryšev len dve minúty po príchode na trávnik. Štvrťhodinu pred koncom riadneho hracieho času VAR "nedoprial" španielskemu tímu jedenástku. Ku zmene stavu už neprišlo, Bergamo si vypracovalo veľmi sľubnú pozíciu do odvety.

Atalanta Bergamo - FC Valencia 4:1 (2:0)
Góly: 16. a 62. Hateboer, 42. Iličič, 57. Freuler - 66. Čeryšev. Rozhodoval: Oliver (Angl.), ŽK: Hateboer (Atalanta)

Atalanta: Gollini - Toloi, Palomino, Caldara (75. Zapata) - Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens - Pašalič (90.+2 Tameze) - Iličič, A. Gomez (81. Malinovskij)

Valencia: Domenech - Wass, Mangala, Diakhaby, Gaya - Torres, Parejo, Kondogbia, Soler - Guedes (64. Čeryšev), M. Gomez (73. Gameiro)

Viac o téme: Atalanta Bergamo CF Valencia