Srdce by chcelo, telo hovorí rázne STOP: Český reprezentant opúšťa scénu vo veku 27 rokov

Václav Kadlec
Václav Kadlec

PRAHA - Útočník Václav Kadlec zo Sparty Praha ukončil profesionálnu futbalovú kariéru vo veku 27 rokov. Najmladší strelec v dejinách českej reprezentácie o tom informoval na sociálnych sieťach. Dôvodom sú dlhodobé zdravotné problémy, kvôli ktorým sa musí podrobiť ďalšej operácii kolena.

"Prišiel čas, aby som dal zbohom profesionálnemu futbalu. Bohužiaľ, v piatok ma čaká ďalšia a snáď aj posledná operácia kolena. Je mi ľúto, ale koleno už ma nepustilo do záťaže, akú by som chcel, a musím myslieť i na ďalšie fungovanie mimo ihriska," napísal Kadlec na Instagrame. 

Kadlec je odchovancom Bohemians 1905. V 16 rokoch prestúpil do Sparty, za ktorú v najvyššej súťaži odkopal 162 zápasov, vsietil 50 gólov a získal s ňou dva tituly. V auguste 2013 odišiel z Letnej takmer za 100 miliónov CZK (štyri milióny €) do Frankfurtu a v Bundeslige si pripísal 30 zápasov a šesť presných zásahov. Zahral si tiež za dánsky Midtjylland, dvojnásobného majstra krajiniy. 

Zo Škandinávie sa vrátil do Sparty v septembri 2016, jeho kariéru však ovplyvnil rad zdravotných problémov. Minulý rok v júli podstúpil tretiu operáciu kolena behom 14 mesiacov. Na ďalší chirurgický zákrok musí ísť Kadlec v piatok a preto sa rozhodol ukončiť kariéru. 

"Platný kontrakt, ktorý má klub s hráčom uzavretý do leta roku 2020, bude pokračovať. Václav Kadlec bude mať možnosť s podporou ACS absolvovať v klubovom zázemí rehabilitáciu a rekonvalescenciu po operačnom zákroku," uviedla Sparta na klubovom webe. 

V národnom tíme nastúpil Kadlec na 16 zápasov a skóroval štyrikrát. V roku 2020 sa vo veku 18 rokov a štyri mesiace stal najmladším reprezentačným strelcom. Presadil sa pri kvalifikačnej výhre 2:0 v Lichtenštajnsku. Naposledy si zahral za repre v októbri 2017 v kvalifikácii MS 2018 a k výhre 5:0 prispel jedným gólom. 


Tagy: AC Sparta Praha Václav Kadlec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK
Foto:
acsparta.cz; Video: YouTube/F Y

DISKUSIA