Známy klub zo španielskej La Ligy sa zaujímal o Valjenta: Takýto je postoj slovenského reprezentanta

Martin ValjentMartin Valjent Zdroj: profimedia.sk

BRATISLAVA - V španielskom futbalovom klube FC Valencia riešia v ostatných dňoch problém na stopérskom poste. Všetko to spôsobilo vážne zranenie Argentínčana Ezequiela Garaya, ktorý si 1. februára v zápase La Ligy so Celtou Vigo (1:0) roztrhol predný krížny väz v pravom kolene. Funkcionári "Los Che" chceli v minulých dňoch zareagovať na vzniknutú situáciu požiadavkou na vedenie súťaže, aby mohli vystužiť káder o nového hráča napriek skončenému zimnému prestupovému obdobiu.

Podobnú výnimku dostal FC Barcelona po zranení Francúza Ousmana Dembélého. Valencia mala v pláne získať z RCD Mallorca slovenského reprezentanta Martina Valjenta. Dvadsaťštyriročný rodák z Dubnice nad Váhom, ktorý v aktuálnej sezóne 2019/2020 nevynechal v španielskej Primera División ani minútu, však napokon neodíde z Malorky napriek záujmu účastníka tohtosezónnej edície Ligy majstrov.

"V prípade vážneho zranenia hráča platí pravidlo, že poškodený klub môže kúpiť iného. Sme však pokojní. Rozprávali sme sa s Martinom a povedal nám, že s nami zostane až do konca," povedal podľa webu Diario de Mallorca 35-ročný záložník mužstva z Baleárskych ostrovov Salva Sevilla.

Viac o téme: Martin Valjent FC Valencia
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články