Jágrovo Kladno sa potápa ku dnu ako kameň: Do kabíny prichádza veľké hokejové meno!

Jiří Tlustý ešte počas aktívnej hokejovej kariéry v drese NJ Devils
Jiří Tlustý ešte počas aktívnej hokejovej kariéry v drese NJ Devils

KLADNO - Bývalý úspešný hokejový útočník Jiří Tlustý rozšíri realizačný tím extraligového Kladna. Tridsaťjedenročný odchovanec klubu doplní do konca sezóny súčasnú trénerskú trojicu. Prvýkrát sa na striedačku Rytierov postaví v piatkovom zápase proti Pardubiciam, v ktorom sa hráči Kladna budú snažiť ukončiť sériu deviatich porážok.

"Sme radi, že sme sa s Tlustým dohovorili. Ide o bývalého veľmi skúseného hokejistu, ktorý dlhé roky pôsobil v NHL. Veríme, že nám jeho skúsenosti pomôžu," uviedol na kladnianskom webe hrajúci majiteľ klubu Jaromír Jágr.

Tlustý odohral v NHL vrátane play-off 450 zápasov, v ktorých strelil 89 gólov a pridal 88 asistencií. Naposledy hral v sezóne 2016/17 krátko za Kärpät Oulu, zo zdravotných dôvodov ale musel ukončiť kariéru. Doteraz nikde netrénoval, pôsobí ako expert v TV.

"Moja úloha má byť taká, že by som mal dohliadať na to, aby sa dodržiavali herné detaily, na ktorých pracujeme na tréningu. V tejto fáze sezóny to bude dôležité. Rovnako tak by som mal chalanom priniesť nové povzbudenie a nový impulz," uviedol Tlustý, ktorý za Kladno hral v juniorskom veku pred odchodom do zámoria a potom pri výluke NHL v sezóne 2012/13.

Kladno je v tabuľke predposledné. Má rovnako bodov ako dvanásty Litvínov aj štrnáste Pardubice. Rytierom sa ale v súčasnosti vôbec nedarí, naposledy vyhrali 17. januára nad Kometou Brno.

"Extraligu tu chceme za každú cenu udržať. S Jardom vieme, že chlapci majú vôľu a pracujú dobre, len musíme klásť dôraz na určité veci," povedal Tlustý, ktorý sa dnes po prvýkrát zúčastnil tréningu. "S Rytieri absolvujem všetky zápasy okrem Sparty. Toto stretnutie totiž budem komentovať, takže to bude jediná výnimka, kedy nebudem stáť na striedačke," dodal.


Tagy: Jaromír Jágr Jiří Tlustý Rytíři Kladno

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA