Podľa Guardiolu sa pravda ukáže: Veríme, že v nasledujúcej sezóne si zahráme Ligu majstrov

Pep Guardiola
Pep Guardiola

BRATISLAVA - V Manchestri City sa nemusia obzerať po novom trénerovi za predpokladu, že nemajú iné interné plány. Súčasný kormidelník Pep Guardiola v stredu večer po víťazstve svojho tímu v zápase Premier League nad West Hamom United prisľúbil vernosť svojmu súčasnému zamestnávateľovi.

"Ak ma neprepustia, na sto percent tu zostanem. Teraz je to isté viac ako predtým," uviedol kouč "Citizens" vo svojom prvom oficiálnom vyjadrení po vylúčení anglického klubu z účasti v európskych pohárových súťažiach na dva roky. "Mám rád tento klub, považujem ho za môj a zostanem tu," vyznal sa 49-ročný Španiel.

Ako je známe, Európska futbalová únia (UEFA) minulý piatok potrestala Manchester City dvojročným zákazom štartu v európskych pohároch počnúc budúcou sezónou a zároveň mu vymerala pokutu 30 miliónov eur. Dôvodom sú závažné porušenia finančných pravidiel fair-play zo strany úradujúceho anglického šampióna, ktorý dlhodobo zavádzal o svojich príjmoch od hlavného sponzora Etihad. Trest od UEFA vychádza zo zistení zahŕňajúcich obdobie rokov 2012 - 2016.

Vedenie ManCity, ktorý v aktuálnej sezóne Ligy majstrov bude v osemfinále čeliť Realu Madrid, chce zvrátiť tento verdikt na Športovom arbitrážnom súde (CAS). "Nič nie je stratené. Náš klub je presvedčený, že takýto trest je neférový, preto podáme námietku. Sme optimisti a veríme, že sa ukáže pravda a aj v nasledujúcej sezóne si zahráme v Lige majstrov," povedal Guardiola, ktorý má kontrakt platný do roku 2021. Jeho zverenci obhajujúci v Anglicku majstrovský titul si výhrou nad WHU upevnili 2. priečku v tabuľke za suverénnym FC Liverpool, takže športovú podmienku na účasť v LM by mali na konci sezóny splniť.


Tagy: Pep Guardiola Manchester City

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Jon Super

DISKUSIA