Spartak zvíťazil nad lídrom Východnej konferencie: Hudáček pomohol 29 úspešnými zákrokmi

Július HudáčekJúlius Hudáček Zdroj: Profimedia

MOSKVA - Slovenský hokejový brankár Július Hudáček pomohol Spartaku Moskva vo štvrtkovom zápase KHL k domácemu víťazstvu nad lídrom Východnej konferencie AK Bars Kazaň 6:3. Domáci rozhodli o svojej výhre v úvodnej časti tretej tretiny, keď v priebehu necelých troch minút zaťažili konto súpera tromi presnými zásahmi.

Hudáček podporil triumf 29 úspešnými zákrokmi. Moskovčania vrátili Kazani prehru zo vzájomného duelu, ktorý sa hral v sobotu, v metropole Tatarstanu prehral Spartak 1:4. V súboji o 4. miesto vo Východnej konferencii vyhral domáci Avtomobilist Jekaterinburg nad Sibirom Novosibirsk 3:1. Vo štvrtom vzájomnom zápase v aktuálnej sezóne sa Jekaterinburg radoval z výhry vôbec prvýkrát, v predchádzajúcich troch dueloch vyhral Novosibirsk.

Dinamo Riga v zostave so slovenským obrancom Marekom Ďalogom zvíťazilo vo štvrtkovom zápase na ľade Amuru Chabarovsk 2:1 po samostatných nájazdoch.

KHL - sumáre:
Amur Chabarovsk - Dinamo Riga 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 6. Vl. Ušenin - 12. Mamcics, rozh. sam. nájazd Redlihs

Avtomobilist Jekaterinburg - Sibir Novosibirsk 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: 31. Dawes, 32. Kučerjavenko, 60. Holland – 35. Romancev

Spartak Moskva – AK Bars Kazaň 6:3 (0:1, 3:2, 3:0)
Góly: 39. a 47. Galimov, 21. Chochlačev, 25. Fjodorov, 44. Daugavins, 45. Karsums – 10. Galiev, 22. Galuzin, 35. Tichonov

HK Soči – Víťaz Podoľsk 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 15. Leščenko, 45. Mosaljov, 62. Stromwall – 25. Sjomin, 34. Jeřábek

SKA Petrohrad  - Nižnij Novgorod 3:2 pp (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 12. Kozmenko, 17. Koskiranta, 63. Barabanov –  8. Schroeder, 25. Varnakov

Viac o téme: Spartak Moskva Bars Kazaň Július Hudáček Dinamo Riga