Modla mesta, legenda, LeBronov verný brat: D-Wade, tento výnimočný večer bude patriť iba tebe

Objatie Dwyanea Wadea s bratom LeBronom Jamesom
Objatie Dwyanea Wadea s bratom LeBronom Jamesom

MIAMI - Slnkom posiata Florida, presnejšie Miami, sa dočkajú v sobotu veľkej slávnosti. Legendárny strieľajúci rozohrávač Dwyane Wade sa stane v sobotu piatym basketbalistom v histórii Miami Heat, ktorému vyradia dres. Vyvesením dresu s trojkou na chrbte sa Wade zaradí k exkluzívnej spoločnosti. Pred ním sa v Miami takejto pocty dočkali Alonzo Mourning, Tim Hardaway, Shaquille O'Oneal a Chris Bosh.

38-ročný Wade strávil 14 a pol zo svojej 16-ročnej NBA kariéry práve v Miami. Wade bol draftovou päťkou v roku 2003, podľa mnohých možno najsilnejší ročník basketbalovej histórie. Z draftu vyšli okrem Wadea Carmelo Anthony, LeBron James a Chris Bosh. Práve s Boshom a Jamesom vytvoril Wade v lete 2010 veľkú trojku. Spolu postúpili do štyroch po sebe idúcich finále a v rokoch 2012 a 2013 vyhrali tituly. Wade bol pri všetkých troch tituloch Miami (spolu s Udonisom Haslemom), ten prvý vyhral za pomoci Shaquillea O'Neala. 

Wade je neohrozeným držiteľom klubových rekordov v počte bodov (21 556), odohraných zápasov (948), asistencií (5310), minút (32 912), premenených striel (7842) či ziskov (1492). Trinásťkrát sa zúčastnil Zápasu hviezd, v roku 2006 bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča finále NBA. V roku 2008 štartoval na olympiáde v Pekingu a získal zlatú medailu. Pravdepodobne nik znalý NBA nepochybuje, že Wade sa stane členom Siene slávy.  

Klubový prezident Pat Riley, obrovská legenda celej NBA, chcel zabezpečiť, aby bola táto udalosť skutočne výnimočná. "Tieto veci sa vyvíjajú od nášho prvého stretnutia. Keď sme chceli určiť správny dátum na vyradenie Dwyaneovho dresu, bola to záležitosť jedného večera, jediný večer. Ale veci sa napokon zvrtli do troch dní. Jeho číslo bolo tri, vyhral tri tituly. Budeme s ním mať tri dni. Myslím, že si to zaslúži. Dwyane bol pre nás výnimočný hráč. Bol to úžasný vzor a všetko okolo," povedal Riley v podcaste 790 The Ticket.

A nehovoriac o tom, že v Miami existovala veľká trojka Dwyane Wade, LeBron James a Chris Bosh...


Tagy: NBA LeBron James Dwyane Wade Miami Heat Chris Bosh Pat Riley

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA/AP/Marcio Jose Sanchez; Video: YouTube/David Golic, GD's Latest Highlights

DISKUSIA