Ruský tenisový podivín sa zase raz ukázal: Kouč na pokraji zúfalstva, musel okamžite reagovať!

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev

MARSEILLE - Najväčší favorit Daniil Medvedev odštartoval halový turnaj v Marseille mizerne a naštval svojho kouča natoľko, že ten odišiel z hľadiska. Až keď Gilles Cervara opustil svoju lóžu, tak ruský tenista otočil zápas s Jannikom Sinnerom a postúpil do štvrťfinále.

Piaty hráč rebríčka prehral prvý set s 18-ročným talentovaným Talianom 1:6. V tej chvíli došla jeho trénerovi trpezlivosť. "Keď som videl Daniila s takýmto prístupom, ako fňuká nad každým strateným bodom, otravovalo ma to," povedal Cervara francúzskemu periodiku L'Équipe. 

Preto sa rozhodol pre nečakanný krok. "Povedal som si: Niekto musí zareagovať. Buď on, alebo ja. A bol som to ja. Takéto správanie som nechcel podporovať," popísal Medvedevov tréner. Veril, že toto bude znamenať pre ruského tenistu impulz. 

"Niekedy prídu veci, ktoré nie sú v súlade s jeho úrovňou a vekom. Tajne som dúfal, že ho to donúti k reakcii. Už som nechcel čakať, tak som vstal a šiel preč," dodal Cervara. Medvedev prežil minulý rok životnú sezónu, vyhral štyri turnaje, z toho dva Masters 1000 a v septembri odohral vo finále US Open fantastickú bitku s Rafaelom Nadalom. V Marseille potreboval na prebudenie odchod vlastného trénera z hľadiska. Ďalšie dva sety získal jasne 6:1, 6:2. 

Pre trénerovo konanie a jednanie mal po zápase pochopenie. "K tomu môjmu správaniu na kurte... Okej, mal pravdu. Zároveň sa mi vrátila pozitívna energia, pretože potom som už nepovedal ani slovo," povedal 24-ročný Moskovčan. 


Tagy: Daniil Medvedev Jannik Sinner Gilles Cervara ATP 250 Marseille

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Andy Brownbill

DISKUSIA