Slovanisti sa tešia na Tehelné pole: V sobotu to môže byť pre fanúšikov atraktívny duel

Gólové oslavy belasýchGólové oslavy belasých Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský futbalový majster ŠK Slovan Bratislava v úvodnom jarnom kole iba remizoval s Trnavou 0:0 a v sobotu ho čaká ďalšia náročná prekážka. "Belasí" sa na Tehelnom poli predstavia po 72 dňoch, keď v súboji 20. kola privítajú hráčov AS Trenčín. Vo všeobecnosti sa očakáva zaujímavý zápas, pretože v posledných desiatich vzájomných súbojoch padlo dohromady až 44 gólov.

"Vieme, že Trenčín je ofenzívne mužstvo a má vpredu dobré individuality. My však máme tiež v ofenzíve veľkú silu, no budeme sa zameriavať aj na pozornú defenzívu. Videli sme, čo Trenčania v prvom jarnom kole vyviedli Michalovciam, každý zápas je však iný. Myslím si, že v sobotu to môže byť pre fanúšikov atraktívny duel a verím, že ho zvládneme podobne úspešne ako ten jesenný, keď sme vyhrali 4:2," povedal pre klubový web Jurij Medveděv.

Dvadsaťtriročný obranca priznal, že celé mužstvo sa veľmi teší z toho, že si opäť zahrá v domácom prostredí. Naposledy hrali zverenci Jána Kozáka ml. na Tehelnom poli 12. decembra 2019, keď v rámci Európskej ligy podľahli Sportingu Braga 2:4. "Od tohto zápasu už naozaj ubehlo veľa času a atmosféra, akú dokážu vytvoriť naši priaznivci, nám už veľmi chýbala. Vidina soboty nám počas týždňa v tréningoch dodáva extra energiu. Veríme, že do hľadiska príde čo najviac našich priaznivcov. My na ihrisku odvedieme maximum a pobijeme sa o víťazstvo," dodal Medveděv.

Trenčín do jarnej časti Fortuna ligy vstúpil ako víchor a Michalovce deklasoval 8:1. Predošlé tri ligové zápasy na pôde Slovana neprehral, no vtedy sa hralo ešte na Pasienkoch. "My sa musíme pozerať najmä na seba. Proti Michalovciam nám padlo všetko, do čoho sme kopli, no neprestali sme hrať ani za stavu 5:1. Dúfam, že budeme pokračovať v tomto trende a našu kvalitu chceme potvrdiť aj na Tehelnom poli," povedal pre klubový web obranca Martin Šulek.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Ján Kozák ml.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články