VIDEO Famózne Švajčiarky si dali víťazné repete! Vlhovej jazda nevyšla podľa predstáv

Lara Gutová-Behramiová
Lara Gutová-Behramiová

CRANS MONTANA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára v Crans Montane 14. miesto. Vo švajčiarskom stredisku zaostala o sekundu za domácou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá slávila víťazné double. Druhá skončila so stratou dvoch stotín ďalšia Helvétka Corinne Suterová a v predstihu získala malý glóbus v kráľovskej alpskej disciplíne, tretia bola Rakúšanka Nina Ortliebová (+0,05).

Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej sa nedarilo tak dobre ako v piatok. Rodáčka z Liptovského Mikuláša nezopakovala svoje štvrté miesto a s mankom jednej sekundy skončila na delenom 14. mieste. Rovnaký čas ako trojnásobná medailistka z majstrovstiev sveta totiž dosiahla aj domáca Švajčiarka Priska Nuferová. Slovenka opäť stratila najviac v hornej časti trate, kde jej manko narástlo na 0,72 sekundy. Následne dokázala v technickej časti konkurovať aj Gutovej-Behramiovej, ale na prienik do Top 10 to nestačilo.

Petra Vlhová získala ďalších osemnásť bodov do celkového poradia Svetového pohára a na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú stráca už len 86 bodov. Súťažný program v Crans Montane uzavrie nedeľňajšia alpská kombinácia a v prípade víťazstva by sa Slovenka mohla dostať na prvú priečku. Muselo by jej však pomôcť aj zaváhanie Federicy Brignoneovej. Talianka s odstupom 0,35 sekundy obsadila v sobotu štvrté miesto a momentálne má na konte o 59 bodov viac než Vlhová.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Crans Montana (Švaj.) - sobotňajšie výsledky:

Zjazd žien: 1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:27,73 min, 2. Corinne Suterová (Švaj.) +0,02 s, 3. Nina Ortliebová (Rak.) +0,05, 4. Federica Brignoneová (Tal.) +0,35, 5. Ester Ledecká (ČR) +0,39, 6. Stephanie Venierová (Rak.) +0,59, ... 14. Petra Vlhová (SR) +1,00

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 28 zo 40 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1225 bodov, 2. Federica Brignoneová (Tal.) 1198, 3. Petra Vlhová (SR) 1139, 4. Corinne Suterová (Švaj.) 777, 5. Marta Bassinová (Tal.) 772, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 717


Tagy: Petra Vlhová Corinne Suterová Crans Montana Lara Gutová-Behramiová

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA/AP/Trovati; Video: Facebook/Šport v RTVS

DISKUSIA