VIDEO Vlhovej sa nepodarilo napodobniť skvelý výsledok: Reakcia slovenskej hviezdy po zjazde

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas zjazdu žien
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas zjazdu žien

CRANS MONTANA - Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová sa stala víťazkou sobotňajšieho zjazdu Svetového pohára v domácom stredisku Crans Montana. Dvadsaťosemročná zjazdárka nadviazala na svoj piatkový triumf a v prestížnom seriáli pretekov si pripísala na konto 26. víťazstvo, z toho deviate v zjazde.

Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej sa nedarilo tak dobre ako v piatok. Rodáčka z Liptovského Mikuláša nezopakovala svoje štvrté miesto a s mankom jednej sekundy skončila na delenom 14. mieste. Rovnaký čas ako trojnásobná medailistka z majstrovstiev sveta totiž dosiahla aj domáca Švajčiarka Priska Nuferová. Slovenka opäť stratila najviac v hornej časti trate, kde jej manko narástlo na 0,72 sekundy. 

Napriek tomu, že sa Vlhovej nepodarilo napodobniť piatkový skvelý výsledok, s výkonmi v Crans Montane bola celkom spokojná. "Dnes som stratila čas najmä vo vrchnej časti trate a potom sa to už so mnou viezlo. Dôležité je, že sa cítim dobre, dôležité bude zvládnuť super-G, aby som na víťazku nestratila veľa bodov. Slalom bude zaujímavý, pretože bude asi mäkká trať. Teraz sa budem sústrediť na super-G a v slalome budem naháňať čo sa bude dať," povedala slovenská reprezentantka pre RTVS.

Vlhová je v celkovom poradí SP na 3. mieste s 1139 bodmi. Na čele je stále Američanka Mikaela Shiffrinová (1225), ktorá však po tragickom skone otca nesúťaží.


Tagy: Petra Vlhová Crans Montana Lara Gutová-Behramiová

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR/AP/Gabriele Facciotti; Video: Facebook/Šport v RTVS

DISKUSIA