VIDEO Božský Messi štyrmi gólmi zostrelil Eibar! Real nezvládol zápas s Levante

Lionel Messi oslavuje gólLionel Messi oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Lionel Messi zariadil štyrmi gólmi v 25. kole španielskej futbalovej ligy Barcelone výhru nad Eibarom 5:0. Už počas prvého polčasu strelil tretí hetrik v tejto ligovej sezóne a na čele streleckej tabuľky má na konte už 18 zásahov.

Argentínsky útočník začal kanonádu parádným sólom na konci prvej štvrťhodiny. Druhý gól pridal po presnej Vidalovej prihrávke a pri treťom sa pohotovo dostal k odrazenej lopte. Ďalšiu dorážku predviedol tri minúty pred koncom a debakel hostí zavŕšil Brazílčan Arthur. Katalánci sú na čele tabuľky o dva body pred Realom Madrid, ktorý prekvapujúco prehral na pôde Levante 0:1.

Celta Vigo porazila predposledný Leganés 1:0, hoci hrala od 21. minúty v desiatich bez vylúčeného Chorváta Bradariča. Súboj dvoch tímov z dna tabuľky rozhodol v 62. minúte Aspas.