Škandál na MS v biatlone! Polícia spravila raziu v Loginovovom hoteli, podozrenie z dopingu

Ruský reprezentant Alexander Loginov
Ruský reprezentant Alexander Loginov

ANTERSELVA - Talianska polícia prehľadala v sobotu hotelové izby ruských biatlonistov Alexandra Loginova, Jevgenija Garaničeva a trénera Alexandra Kasperoviča pre podozrenie z dopingu. Informovala o tom agentúra TASS.

Všetci traja sa nachádzajú na MS v Anterselve, na ktorých získal Loginov minulú sobotu zlato v šprinte a o deň neskôr a bronz v stíhacích pretekoch. Podľa portálu www.kxan36news.com polícia zaistila ich notebooky, potvrdil to prezident Ruskej biatlonovej únie Alexej Nuždov.

Loginov mal problémy s dopingom aj v minulosti. V novembri 2013 mal pozitívny test na EPO, dostal dištanc na dva roky a anulovali mu všetky výsledky. Do súťažného kolotoča sa vrátil v sezóne 2016/2017. Jeho súperi však na jeho históriu nezabudli a po sobotnom víťazstve ho viacerí kritizovali vrátane Francúza Martina Fourcada, ktorý dlhodobo spochybňuje Loginovovu bezúhonnosť.

O šiestej ráno sa nám dobýjali do izby

"Skonfiškovali môj mobil, notebook a ďalšie osobné veci," citovala 28-ročného Loginova agentúra AFP. Majster sveta zároveň popísal priebeh akcie: "O šiestej ráno nás zobudil buchot, ako sa k nám niekto dobýja do izby. Ihneď nám zobrali pušky, akoby sme boli nejakí nebezpeční zločinci. Nechali nás stáť v trenkách a prehľadávali iba moje veci, keď som sa opýtal na dôvod, nič mi nepovedali, to ma nahnevalo."

Podľa agentúra AFP informovala, že razia súvisí s trénerom Kasperovičom, ktorý je v Anterselve na cudziu akreditáciu. Viac svetla do prípadu však neprinieslo ani strohé stanovisku Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU): "IBU a jednotka biatlonovej integrity vedia o zásahu talianskych úradov, ale počas prebiehajúceho vyšetrovania nebudeme vec komentovať."


Tagy: Alexander Loginov Jevgenij Garaničev

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Matthias Schrader

DISKUSIA