Vlhová so šancou dostať sa na čelo celkového poradia: V ceste jej bude stáť Brignoneová

Petra Vlhová v cieli s veľkým úsmevomPetra Vlhová v cieli s veľkým úsmevom Zdroj: TASR/Martin Baumann

CRANS MONTANA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára v Crans Montane 14. miesto. Vo švajčiarskom stredisku zaostala o sekundu za domácou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá slávila víťazné double.

Vlhovej sa nedarilo tak dobre ako v piatok. Rodáčka z Liptovského Mikuláša opäť stratila najviac v hornej časti trate, kde jej manko narástlo na 0,72 sekundy. Následne dokázala v technickej časti konkurovať aj Gutovej-Behramiovej, ale na prienik do Top 10 to nestačilo.

"Všetok čas som stratila v hornej časti a odtiaľ som si to viezla až do cieľa. Nie som z toho nadšená, trošku som sa trápila, ale mám aspoň nejaké body. Trať bola o niečo mäkšia, pretože som štartovala neskôr ako včera. Už to musím hodiť za hlavu, zajtra sú ešte jedny preteky a potom si trošku oddýchnem," povedala Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Petra Vlhová získala ďalších osemnásť bodov do celkového poradia Svetového pohára a na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú stráca už len 86 bodov. Súťažný program v Crans Montane uzavrie nedeľňajšia alpská kombinácia a v prípade víťazstva by sa Slovenka mohla dostať na prvú priečku. Muselo by jej však pomôcť aj zaváhanie Federicy Brignoneovej. Talianka s odstupom 0,35 sekundy obsadila v sobotu štvrté miesto a momentálne má na konte o 59 bodov viac než Vlhová.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Gabriele Facciotti

"V slalome sa cítim dobre, takže bude dôležité ísť dobre kolo Super G a nestratiť veľa. Určite dám do toho všetko. Slalom bude zaujímavý, pretože je veľmi teplo a trať bude časom veľmi mäkká. Budem sa veľmi koncentrovať na Super G, aby som ho zašla čo najlepšie a v slalome budem naháňať, čo sa bude dať," povedala Vlhová pred nedeľňajšou alpskou kombináciou.

Viac o téme: Petra Vlhová Federica Brignoneová