VIDEO Ronaldo v jubilejnom zápase skóroval a vyrovnal rekord: Náročný duel

Cristiano Ronaldo skórujeCristiano Ronaldo skóruje Zdroj: SITA/AP/Filippo Rubin

RÍM - Futbalista Juventusu Turín Cristiano Ronaldo odohral v sobotu jubilejný tisíci zápas v profesionálnej kariére. Tridsaťpäťročný Portugalčan ho ozdobil jedným presným zásahom, ktorým prispel k výhre "starej dámy" na pôde SPAL Ferrara (2:1). Predĺžil ním svoju gólovú šnúru v talianskej Serii A, sieť rozvlnil už v 11. zápase v sérii, čím vyrovnal rekord Gabriela Batistutu zo sezóny 1994/1995 a Fabia Quagliarellu z ročníka 2018/2019.

Päťnásobný držiteľ Zlatej lopty FIFA dosiahol v aktuálnej sezóne už 25 gólov, z toho uplynulých 16 strelil v jedenástich dueloch za sebou. Rozhodujúci gól zápasu si nakoniec pripísal Aaron Ramsey, ktorý v prebiehajúcej sezóne strelil svoj druhý ligový gól. V záverečnej 25-minútovke fauloval v pokutovom území "Bianconeri" Daniele Rugani a následným premeneným pokutovým kopom skorigoval stav stretnutia domáci Andrea Petagna. "Odohrali sme veľmi náročný zápas. Veľmi sme chceli zvíťaziť. Teraz už sa môžeme pripravovať na osemfinále Ligy majstrov proti Lyonu," citovala agentúra AFP kouča hostí Maurizia Sarriho.

Cristiano Ronaldo skóruje Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA/AP/Filippo Rubin

Prvýkrát od minuloročného zranenia kolena nastúpil v základnej zostave turínskeho veľkoklubu obranca Giorgio Chiellini. Tridsaťpäťročný pilier obrany Juventusu nastúpil po návrate už v druhom zápase za sebou. Minulý týždeň proti Brescii ho Sarri poslal na ihrisko na záverečných 13 minút, tentoraz ho vystriedal v 55. minúte. "Postupne sa mu snažím dávať viac priestoru a sledujeme, ak sa mu darí. Určite nemôže absolvovať plnú minutáž a zápasy v takom rýchlom slede," reagoval Sarri.

Juventus čaká už v stredu úvodný osemfinálový duel LM na pôde francúzskeho Lyonu. V rámci Serie A sa predstaví o týždeň v nedeľu v dôležitom domácom súboji proti Interu Miláno. "Náš cieľ je získať domáci titul. Triumfovať v Lige majstrov je skôr náš sen, no nie je nič krajšie, ako keď sa vám splnia sny," dodal na záver 61-ročný Sarri.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín