VIDEO Gypsy King pred návratom na trón ochutnal aj krv z rany súpera: Fury vylúštil Wilderov rébus

Tyson Fury je nový šampión organizácie WBC
Tyson Fury je nový šampión organizácie WBC

LAS VEGAS - Britský profesionálny boxer Tyson Fury vstúpil do arény na odvetu s Američanom Deontayom Wilderom v červenom plášti, s korunou na hlave a sediac na tróne. Extravagantným nástupom akoby predznamenal výsledok súboja, v ktorom sa v Las Vegas stal prvým premožiteľom Wildera a novým šampiónom organizácie WBC v superťažkej hmotnostnej kategórii.

Fury obhajcu titulu poslal do nemocnice, kde mu museli zašiť poranenie v ľavom uchu. Po stretnutí sa objavili zábery, ako Fury v šiestom kole doslova ochutnal krv z tejto rany. V nasledujúcom kole triumfoval technickým knokautom a vo veku 31 rokov sa stal dvojnásobným majstrom sveta. Prvý v histórii si v superťažkej váhe počas kariéry siahol na opasky verzií WBA, WBC, WBO, IBO, IBF, magazínu The Ring, ako aj na poctu lineárneho šampióna.

Spomedzi titulov mu už chýba jedine označenie nesporného šampióna, ktorým nebol nik od ďalšieho Brita Lennoxa Lewisa v rokoch 1999 a 2000. "Najlepší pästiari lúštia rébusy. Tyson Fury vylúštil Wilderov rébus tým, že ho prinútil neustále ustupovať a zobral mu výbušnosť. Prevalcoval ho," povedal Lewis. Pred duelom ho ocenili v ringu spoločne Evanderom Holyfieldom a Mikeom Tysonom, podľa ktorého dostal Fury krstné meno.


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder Gypsy King

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Isaac Brekken; Video: Youtube

DISKUSIA