Bezmedailový šampionát v slovenskom podaní, majstrovstvá ovládla nórska kráľovná

Marte Olsbuová Röiselandová s medailovou zbierkouMarte Olsbuová Röiselandová s medailovou zbierkou Zdroj: SITA/AP - Matthias Schrader

ANTERSELVA - Najviac medailí získali na biatlonových majstrovstvách sveta v talianskej Anterselve nórski reprezentanti. Severania ich nazbierali dokopy 11, keď až šesťkrát získali zlato, trikrát striebro a dvakrát bronz. Druhí v medailovom zrkadle skončili Francúzi s ôsmimi cennými kovmi (3-2-3), tretie bolo so štyrmi domáce Taliansko (2-2-0).

Slovenským biatlonistom sa nepodarilo preniknúť na medailové priečky. Najlepšie výsledky dosiahla Ivona Fialková, ktorá obsadila 9. miesto v šprinte a v následnej stíhačke bola šiesta. Z mužov sa šampionát vydaril Martinovi Otčenášovi, ktorý dosiahol najlepší výsledok v doterajšej kariére za 13. miesto v šprinte. Naopak, MS v Anterselva nevyšli podľa predstáv Paulíne Fialkovej, ktorá sa ani raz nedostala do najlepšej desiatky.

Najväčšou hviezdou šampionátu bola Nórka Marte Olsbu Röiselandová, ktorá získala päť zlatých kovov a ako prvá v histórii dosiahla medailu v každej zo siedmich disciplín na šampionáte. Dvadsaťdeväťročná Röiselandová vyhrala okrem nedeľňajších pretekov s hromadným štartom aj šprint a ďalšie tri zlaté medaily si pripísala v tímových súťažiach - mix štafete, ženskej štafete a mixe dvojíc. Okrem toho získala aj bronz v stíhačke a vo vytrvalostných pretekoch.