Bláznivý záver prestupového obdobia: Vegas šokovalo, Carolina sa náramne vyzbrojila!

Uzávierka prestupov v NHL je tu!Uzávierka prestupov v NHL je tu! Zdroj: Koláž Športky - SITA/AP/Kathy Willens, Carlos Osorio, Jeff Roberson; SITA/AP/The Canadian Press/Fred Chartrand, John Woods

NEW YORK - V NHL nenájdete medzi fanúšikmi a novinármi mnoho obľúbenejších dní ako uzávierka prestupov. Dnes je deň D, kedy môžu naposledy mužstvá posilniť svoje kádre, alebo naopak iní, uskutočniť výmenu, ktorá pošle veterána s končiacim kontraktom inam. Do pondelkového rána sme sa prebudili s tromi transakciami. Iľja Kovaľčuk zabojuje o pohár po boku krajana Alexa Ovečkina vo Washingtone, Zach Bogosian túži po grále a upísal sa Tampe Bay. Edmonton dúfa v play-off a zadné rady vylepšil technickým bekom Mikeom Greenom z Detroitu.

21:56 Drahí priatelia, z dnešného ONLINE prenosu je to z našej strany všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vašu spoločnosť 1. júla pri otvorení hráčskeho trhu v NHL. 

21:55 POTVRDENÉ! Obchodovalo sa ešte aj na trase Kalifornia - Teenessee, pôsobisko menia obrancovia Matt Irwin (Nashville) a Korbinian Holzer (Anaheim). 

21:30 POTVRDENÉ! Vancouver Canucks museli narýchlo konať a za zraneného Jacoba Markstroma rýchlo nájsť náhradu. Zohnali ju v New Jersey v podobe Louisa Dominguea. 

21:13 POTVRDENÉ! Fantastický deň pre Carolinu pokračuje. Po Vincentovi Trocheckovi a Samim Vatanenovi sa stáva novou posilou i Brady Skjei z NY Rangers. 

Brady Skjei - najnovšia Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Paul Sancya

21:05 POTVRDENÉ! Columbus sa vyzbrojil na boj o play-off a útočné rady vystužil Devinom Shoreom z Anaheimu. Naopak vo výmene s najväčšou pravdepodobnosťou prichádza o Sonnyho Milana. 

21:03 INFORMÁCIA - Joe Thornton sa nakoniec nebude nikam sťahovať a sezónu dohrá v drese San Jose Sharks.

21:00 PRESTUPOVÉ OKNO SA PRÁVE UZATVORILO, VÝMENY VŠAK BUDÚ OZNAMOVANÉ AJ PO 21:00, TAKŽE ZOSTAŇTE SPOLU S NAMI. 

21:00 POTVRDENÉ! Tampa Bay nemá dosť posíl a so San Jose vedie počas posledných minút prestupového termínu debaty o útočníkovi Barclayovi Goodrowovi, avšak dáva za neho neuveriteľne vysokú sumu, a to prvokolový výber v drafte.

20:58 POTVRDENÉ! Šokujúca novinka z Las Vegas. Rytieri získavajú zo Chicaga brankára Robina Lehnera, druhou stranou vyrazí taktiež muž v maske - Malcolm Subban.

20:51 POTVRDENÉ! Výmena na trase Carolina - New Jersey, z fínskeho obrancu Samiho Vatanena je Hurikán. New Jersey dostane na oplátku draftový výber a prospekta. Vatanen je aktuálne zranený a voľba v drafte záleží od zdravia severského zadáka. 

20:40 INFORMÁCIA - Prípadná výmena Joea Thorntona do Dallasu definitívne padá!

20:40 20 MINÚT DO DEFINITÍVNEJ UZÁVIERKY!

20:29 POTVRDENÉ! Pittsburgh na čele s GM Jimom Rutherfordom zabodoval po druhý raz. Okrem Patricka Marleaua sa stane členom rodiny Tučniakov aj duo z Buffala - Conor Sheary a Evan Rodrigues. Prvý menovaný z dvojice už v Pittsburghu pôsobil v rokoch 2015 - 2018. 

Conor Sheary Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Jeffrey T. Barnes

20:21 INFORMÁCIA - Carolina sa zaujímala o brankára Chicaga Robina Lehnera, ale z tohto boja už vypadla. 

20:03 POTVRDENÉ! Calgary Flames oznamujú úspešne zavŕšené výmeny. Z Los Angeles ich posilní obranca Derek Forbort za štvrtokolový draftový výber a navyše obohatili káder o Erika Gustafssona z Chicaga Blackhawks. 

20:01 POTVRDENÉ! Edmonton nekončí a z Ottawy si zabezpečil Tylera Ennisa za voľbu v piatom kole draftu 2021. 

19:58 POTVRDENÉ! J.P. Pageau sa pár hodín po presune do Islanders okamžite dohodol na šesťročnej zmluve za päť miliónov dolárov ročne. 

19:48 INFORMÁCIA - NY Rangers a Carolina vedú diskusie o obrancovi Bradym Skjeiovi. V prípade Hurricanes nastáva problém, pretože nemá dostatok miesta pod platovým stropom a vpratať doň kontrakt obrancu nebude jednoduché. Skjeiov kontrakt sa skončí v lete 2024. 

19:24 INFORMÁCIA - Joe Thornton, legendárny center, má v zmluve ukotvenú no-move klauzulu (klub sa ho musí opýtať predtým, než s ním má zámery urobiť akýkoľvek pohyb), ale je ochotný prijať výmenu do Dallasu. O najlepšieho tvorcu hry posledných 20 rokov sa zaujíma aj Florida. Thornton si tak vyberá medzi dvomi destináciami. 

19:16 POTVRDENÉ! Edmonton Oilers a Detroit Red Wings sa dojednali behom pár hodín druhú výmenu. Rýchly blesk Andreas Athanasiou putuje do Alberty spolu s farmárom Ryanom Kuffnerom, Detroit za nich prijal dva druhokolové výbery a centra Sama Gagnera (voľný hráč v lete 2020) Bývalý GM Red Wings Ken Holland tak získava svojich bývalých hráčov. Najskôr Green, teraz Athanasiou. AA a McDavid v jednom útoku? Veľa šťastia pri ich rýchlosti, súperi. 

19:00 DO UZAMKNUTIA PRESTUPOVEJ BRÁNY ZOSTÁVAJÚ PRESNE DVE HODINY 

18:34 ZÁSADNÁ INFORMÁCIA - Nastražte všetky uši a poriadne počúvajte! New York Islanders a Minnesota Wild debatujú o výmene Zacha Pariseho. Syn niekdajšieho útočníka J.P. Pariseho je Minnesote zaviazaný do roku 2025 s priemerným platom 7,538 milióna. Súčasťou obchodu by mohol byť aj Andrew Ladd, hráč Islanders, jeho zmluva trvá do leta 2023.  

18:30 POTVRDENÉ! Boston Bruins víta novú akvizíciu menom Nick Ritchie. Vysoký útočník dorazí z Anaheimu za Dantona Heinena. 

18:10 POTVRDENÉ! Detroit urobil aj pohyb smerom dnu. Červené krídla si z waiver listiny stiahli torontského Dmitriho Timashova, Anaheim urobil to isté v prípade Andrewa Agozzina z Pittsburghu. 

18:00 DO UZAMKNUTIA PRESTUPOVEJ BRÁNY ZOSTÁVAJÚ PRESNE TRI HODINY

17:50 POTVRDENÉ! Wayne Simmonds z New Jersey sa dnes nezúčastnil tréningu a to znamená jediné. Výmena do tímu, iného mužstva, ktorým je Buffalo Sabres. Dvojica analytikov z TSN Bob McKenzie a Darren Dreger informujú, že Sabres posielajú do New Arku piate kolo budúcoročného draftu.

17:38 POTVRDENÉ! WOW, generálni manažéri sa nám akosi rozbehli. Chuck Fletcher z Philadelphie uskutočnil svoj druhý dnešný obchod. Z Anahaheimu si zaobstaral útočníka Dereka Granta za Kylea Criscuola a 4. kolo draftu. 

Derek Grant Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

17:32 POTVRDENÉ! Toronto Maple Leafs a Colorado Avalanche urobili AHL výmenu. Donedávna brankárska dvojka Listov Michael Hutchinson odchádza do Denveru, za Marlies (farmu Toronta) si zahrá obranca Calle Rosen. 

17:16 POTVRDENÉ! Chris Kreider, najžiadanejší hráč na trhu, zostáva na Broadwayi! Rangers s ním uzavreli novú sedemročnú zmluvu s priemerným ročným platom 6,5 milióna dolárov. 

17:14 INFORMÁCIA - New York Islanders okamžite po zisku J.P. Pageaua prejavili interes o predĺženie zmluvy. Zástupcovia kanadského útočníka žiadajú päťročnú zmluvu na 25 miliónov dolárov. 

17:01 POTVRDENÉ!!! Patrick Marleau po druhý raz v kariére opúšťa San Jose a o pohár sa pobije ako Tučniak v Pittsburghu. Sharks za neho obdržia výber v treťom kole tohtoročného draftu. Pokiaľ by Penguins zdvihli nad hlavy Stanley Cup, San Jose dostane druhé kolo namiesto tretieho.

Patrick Marleau Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

16:58 INFORMÁCIA - Na radare Pittsburghu Penguins sú dve hlavné mená - Patrick Marleau a Conor Sheary. Druhý menovaný už v Pennsylvánii hral, a to v období 2015 - 2018. 

16:51 POTVRDENÉ! Philadelphia Flyers urobila obchod s Montrealom Canadiens. Kanadský celok sa rozlúčil s Nateom Thompsonom, od Letcov putuje opačnou trasou piate kolo draftu roku 2021. 

16:36 INFORMÁCIA - Colorado sa ocitlo v rovnakej situácii ako Carolina. Aj tím z Denveru hľadá posily, tentoraz do krídelných priestorov. Tyson Jost bol údajne informovaný o tom, že dnes môže byť vymenený. 

16:33 INFORMÁCIA - Carolina ešte rozhodne nekončí, Hurricanes by radi získali obrancu s kontraktom dlhším ako do konca sezóny. Jeff Petry, hm? 

16:25 POTVRDENÉ! Zvesti, ktoré sa šepkali pred hodinou, sú teraz holou realitou. Florida vymenila útočníka Vincenta Trochecka do Caroliny za Erica Haulu, Lucasa Wallmarka a prospektov Eetua Luostarinena a Chasea Priskieho. Carolina tak získava vynikajúceho druhého centra, Jordan Staal sa presunie do útoku číslo tri. 

 

 

15:59 INFORMÁCIA - Ottawa Senators sa výmenou Pageaua dostala do fantatickej situácie. V prvých troch kolách najbližšieho draftu disponuje deviatimi draftovými voľbami, z toho tromi v prvom kole. Nehovoriac o tom, že ak bude Sens priať šťastena, môžu v najlepšej päťke navštíviť draftové pódium až dvakrát. Jedna prvokolová voľba totiž patrí San Jose Sharks.

15:50 POTVRDENÉ! Ďalší obchod a zase je v ňom zapletená Ottawa. Senators sa ale poriadne vyšvihli. Do New Yorku Islanders posielajú Jeana-Gabriela Pageaua, pričom opačnou cestou sa vydajú tri voľby v drafte - 1. a 2. v 2020 a 3. v 2022. Fantastický obchod v podaní GM Sens Pierrea Doriona. 

15:40 POTVRDENÉ! Máme na svete prvú výmenu dnešného dňa. Ottawa posiela útočníka Vladislava Namestnikova do Colorada za voľbu v 4. kole draftu 2021. 

15:33 POTVRDENÉ! 15 sezón, výborná kariéra v NHL i Európe. Scottie Upshall, bývalý útočník Nashvillu, Phoenixu, Philadelphie, Columbusu, Floridy i St. Louis, oznámil koniec aktívnej kariéry a pridá sa k štábu kanadskej športovej televízie TSN. V NHL nastúpil na 759 zápasov so ziskom 285 bodov. 

15:23 INFORMÁCIA - Carolina hľadá posily na všetkých troch frontoch a spomedzi útočníkov si vyhliadla centra Floridy Vincenta Trochecka. Toho zmluva je platná do leta 2022 s priemerným platom 4,75 milióna dolárov. 

Vincent Trocheck Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

15:19 INFORMÁCIA - Kovaľčukov agent J.P. Barry povedal pre ruský Sportexpress, že jeho klient mal možnosť výberu medzi Bostonom a Washingtonom. Napokon vieme, ktoré mužstvo zvolil. 

15:15 INFORMÁCIA - Steve Bartlett, agent Thomasa Vaneka, oslovil niekoľko tímov, aby zistil, či je o jeho klienta v NHL záujem. Rakúsky útočník pôsobil naposledy v Detroite počas predchádzajúcej sezóny, v 64 zápasoch sa gólovo presadil 16-krát, pridal 20 asistencií. 

14:55 INFORMÁCIA - Philadelphia zdá sa konečne postúpi do play-off, aspoň tak teraz vyzerá ich situácia. Rozbehnutí Flyers na čele s manažérom Chuckom Fletcherom nemajú v úmysle preplácať akéhokoľvek hráča. Súpisku Flyers čoskoro posilní aj Shayne Gostisbehere, ktorý včera absolvoval zápas za farmársky tím Lehigh Valley Phantoms a pripísal si na konto jednu asistenciu. Do hry sa možno vráti aj Nolan Patrik, dvojka draftu z roku 2017.

14:52 INFORMÁCIA - V zámorí sa zatiaľ nič nedeje, tak si povedzme zopár zaujímavostí. Portál hokej.cz sa v histórii NHL udialo pri prestupovej uzávierke presne 615 výmen, týkali sa 1 149 hráčov a 427 draftových volieb. To sú vcelku pozoruhodné čísla, nie?.

14:25 POTVRDENÉ! Andy Strickland z Fox Sports Midwest priniesol novinky o Dustinovi Byfuglienovi, ktorý pauzuje celý rok: "Môžem potvrdiť, že Dustin Byfuglien v tejto sezóne už nebude hrať hokej." 

 

 

14:23 INFORMÁCIA - Ako sme informovali, Detroit nekončí s obchodmi, dnes by rád vymenil ešte niektorých hráčov. O Athanasioua stojí niekoľko mužstiev a tajným tromfom je defenzívny útočník Luke Glendening. 

14:15 POTVRDENÉ! San Jose Sharks prijímajú telefonáty od ostatných tímov ohľadom Joea Thorntona a Patricka Marleaua. Teraz je na nich, či poskytnú svojim dvom legendám príležitosť bojovať o pohár. Pokiaľ by sa chceli vrátiť 1. júla späť do San Jose, nik by im nebránil. Záujem o Marleaua prejavil Pittsburgh. 

13:32 INFORMÁCIA - Ottawu nájdeme na predposlednom mieste Východnej konferencie, ale realita nie je až taká čierna. Senators v nadpolovičnej väčine zápasov držia krok so súperom a sú prakticky v boji o body až do konca. Šancu na play-off však nemajú a Tyler Ennis, drobný útočník, je ďalším zaujímavým artiklom. Ten po zastávkach v Buffale, Minnesote a Toronte oživil kariéru v inom kanadskom tíme a túžia po ňom napríklad v Edmontone. Prestupová požiadavka Ottawy bola doteraz privysoká, situácia sa možno zmení v najbližších hodinách. 

12:25 ŠPEKULÁCIA - Jeden z útočníkov, ktorý púta pozornosť, je detrotský šinkansen Andreas Athanasiou. Kanaďan s gréckymi koreňmi má stále iba 25 rokov a v minulej sezóne dokázal streliť presne 30 gólov. V práve prebiehajúcom ročníku sa síce strelecky trápi (10 gólov / 46 zápasov), ale Detroit eviduje záujem z viacerých strán. Okolo tohto muža panuje veľmi veľa otáznikov. Vymení ho Steve Yzerman? Ak áno, čo bude požadovať? Výber v prvom kole draftu, vysokohodnoteného mladého hráča? 

Andreas Athanasiou uniká pred Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Paul Sancya

12:00 INFORMÁCIA - Buffalo pomaličky smeruje za ďalšou sezónou bez play-off, i keď stále nič nie je úplne stratené. Sabres sú napriek tomu ochotní vymieňať svojich hráčov. Menovite sa hovorí o trojici Conor Sheary, Evan Rodrigues a Johan Larsson. 

11:20 POTVRDENÉ! Mikko Koivu, súčasný a v histórii jediný kapitán Minnesoty, nebude vymenený. Fínsky center ešte v sobotu informoval GM Billa Guerina, že sa nehodlá vzdať klauzuly o nevymeniteľnosti a zostane v tíme. Neurobil to z trucu, ale preto, lebo si váži mužstvo, v ktorom strávil celú kariéru. Guerin nechal rozhodnutie plne v jeho kompetencii a Koivu urobil to, čo považoval za najsprávnejšiu voľbu. 

11:10 ŠPEKULÁCIA - Čo dnes uvidíme v podaní Montrealu? Canadiens sa chystajú vymeniť centra Natea Thompsona, v osudí by mohol byť i Tomáš Tatar. Habs prejavili ochotu počúvať aj pri ponukách za obrancu Jeffa Petryho. Ten má v zmluve zakotvenú klauzulu o nevymeniteľnosti bez svojho súhlasu, plus kontrakt mu pobeží do leta 2021. Tímy majú záujem, ale cena je príliš vysoká. Ak ju Canadiens nespustia (a zatiaľ nemajú najmenší dôvod), tak Petry zostane v kanadsko celku. 

10:55 INFORMÁCIA - Arizona Coyotes naznačila vysoké ambície zimným ziskom Taylora Halla, niekdajšieho MVP NHL. V ostatných 19 zápasov ale vyhrala len päťkrát, no i tak sa drží na postupovej pozícii. Nejeden zámorský novinár špekuloval o ďalšej výmene Halla, ale v Arizone o takom niečom nepremýšľajú. 

Taylor Hall pred obrancom Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara

10:45 ŠPEKULÁCIA - Ako rozlúsknu NY Rangers stav v bránkovisku? V prvom mužstve pôsobí trojica Igor Sesterkhin, Henrik Lundqvist a Alexandar Georgiev. Situácia dlhodobo neudržateľná, nie všetci môžu sršať spokojnosťou. "Henrik Lundqvist pravdepodobne zostane. Stavím sa, že Alexandar Georgiev zostane," napísal Elliotte Friedmann vo svojej tradičnej rubrike "31 thoughts".

Takže, Čierny Peter v rukách Igora Sesterkhina? 

10:30 INFORMÁCIA - Hailey Salvian, ottawská reportérka pre The Athletic uviedla, že Ottawa vyradila Vladislava Namestnikova zo súpisky kvôli tzv. "asset management" dôvodom. Táto fráza sa uvádza pred blížiacou sa výmenou, aby nehrozilo, že sa hokejista náhodou zraní a zíde z obchodu. Namestnikov sa v lete vyberie na trh s voľnými hráčmi a Senators chcú za neho dostať. Kanadský tím prijíma telefonáty od niekoľkých manažérov. Darren Dreger z TSN informoval minimálne o štyroch celkoch. 

10:15 ŠPEKULÁCIA - Zbalí si dnes Brandon Saad kufre a opustí Chicago? Blackhawks nabrali stratu na play-off už na sedem bodov, čo je v tejto fáze sezóny značná strata. Saada už rad vymenili, a to v roku 2015. Po dvoch sezónach ho získali späť v slávne-neslávnej výmene za Artemiho Panarina. 

"Ste hokejista, hráte tvrdo za kohokoľvek a beriete to, čo príde. Iné špekulácie boli v lete, takže s týmto som sa nikdy nestretol, takže je to nová skúsenosť. Ale dúfam, že zostanem v Chicagu," okomentoval Brandon Saad prežívanie súčasnej situácie. 

10:10 INFORMÁCIA - Pittsburgh Penguins síce neoperujú s tromi brankármi ako NY Rangers, ale Casey DeSmith by určite rád zamieril o úroveň vyššie. Gólman momentálne chytá za farmu vo 
Wilkes-Barre/Scranton Penguins a v nedeľu sa nepostavil do brány. Z prostredia klubu ale prišla správa, že jeho neúčasť nemala nič spoločné s blížiacou sa výmenou. DeSmith utrpel menšie zranenie, preto nechytal. 

10:00 ŠPEKULÁCIA - Vancouver Canucks sa činili už minulý týždeň, keď za pomerne vysokú protihodnotu ulovili Tylera Toffoliho z Los Angeles Kings. Ešte však nehodlajú položiť ruky na stôl a prizerať sa. Zranenie jedného z kľúčových hráčov Brocka Boesera ich núti premýšľať o posilách, ako protihodnotu sú ochotní použiť pravorukého obrancu Troya Stechera, na konci sezóny obmedzeného voľného hráča. Siahnu po Wayneovi Simmondsovi z New Jersey Devils? GM Jim Benning má rád takéto typy hráčov...


Čítajte aj: Šampión a strelec v jednom: Prestavba pokračuje, víťaz pohára vymenil člena slávnej úderky


9:50 ŠPEKULÁCIA - Chicago Blackhawks sa musia dnes rozhodnúť, čo urobia s Robinom Lehnerom. 28-ročný brankár podpísal v lete jednoročný kontrakt a diskusie o novom zatiaľ nikam neviedli. Lehner sa minulý týždeň po jednom z tréningov ani nerozprával s novinármi. Ako možné pôsobisko sa spomína Carolina. Stane sa to večer realitou? 

9:45 INFORMÁCIA - V kurze by mal byť i iný obranca, tentoraz z fínskeho prostredia. Sami Vatanen je jedným z mnohých, ktorému sa v lete skončí kontrakt, a New Jersey Devils ho ponúkajú ostatným mužstvám. Boston Bruins? Winnipeg Jets? Calgary Flames? Vegas Golden Knights? 

9:40 ŠPEKULÁCIA - Vráti sa Jake Gardiner ani nie po roku do Toronta? V lete avizoval, že odmietol aj ponuku Montrealu, pretože jednak nechcel ísť k rivalovi Maple Leafs a hľadal miesto, kde nepanuje taký obrovitánsky záujem médií. Preto si vybral Carolinu, kam však nezapadol. Toronto by ale muselo vstrebať jeho zostávajúce tri roky s ročným platom 4,05 milióna dolárov. 

 

 

9:35 INFORMÁCIA - GM Calgary Flames Brad Treliving absolvoval diskusie ohľadom Tylera Toffoliho, Ondřeja Kašeho i Brendena Dillona. Všetkých mu vyfúkli iní manažéri a 50-ročný Kanaďan sa tak musí naďalej obracať. Calgary nedostáva mnoho pozornosti, ale z boja o možné posily ich netreba odpisovať. Prírastok hľadajú do obrany i útoku. 

9:25 INFORMÁCIA - Alternatíva útočne ladeného obrancu, za ktorú netreba obetovať polovicu vlastného majetku? Erik Gustafsson z Chicaga pozbieral pred rokom 60 bodov. 27-ročný zadák síce v tomto ročníku zaznamenal bodový pokles, ale pre niektoré tímy by mohol znamenať zlatý poklad. Posile dozadu sa nebránia v Bostone, Vegas či Caroline. 

9:10 INFORMÁCIA - Po jarných bojoch v play-off 2019 by vás považovali za šialenca, ak by ste vyslovili vetu, že Josh Anderson bude na prestupovej listine. Energický silový útočník Columbusu sa však teraz musí vysporiadať s takouto realitou. Aktuálne zranený hráč strelil v 26 zápasoch jediný gól a iba na tri prihral. Blue Jackets sú ochotní poslať ho kamkoľvek. Otázkou zostáva, čo na to iné tímy. Anderson mal pôvodne vynechať 4-6 týždňov, pričom uplynulo už 10 a on sa stále nevrátil na ľad. 

Erik Gustafsson oslavuje strelený Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/John Locher

9:00 ŠPEKULÁCIA - V roku 2000 sa Boston ocitol v nezávideniahodnej situácii. Mužstvo nedisponovalo kvalitou, akou sa pýšili najlepší, a tak splnilo sen jednému z najlepších obrancov všetkých dôb Raymondovi Bourqueovi a ten putoval do Colorada. Tam vyhral vytúžený Stanley Cup, i keď až o 12 mesiacov neskôr. Stane sa to isté aj Joeovi Thorntonovi?

Vetrán a Mr. San Jose Sharks sa cez víkend vyjadril, že sa necíti na koniec kariéry a verí, že stále má niečo v nádrži. V San Jose už stratil šancu, preto by sa nebránil výmene k pohárovému ašpirantovi. Jumbo Joe vyzeral motivovane a v sobotu strelil dva góly, čím akoby chcel dať na známosť svetu, že stále je tu pripravený a v plnej forme. 

Joe Thornton Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Jeff Roberson

8:50 INFORMÁCIA - Verzia s názvom Toronto Maple Leafs 2019/2020 môže dostať veľa označení. Panika? Nepokoj? Sklamanie? Náhla výmena? Hviezdny tím sa trápi a nejde o krátkodobý jav. Leafs hrajú zle počas celej sezóny a až na nejaké výnimky nepodávajú stále výkony. Vrcholom bol sobotný zápas, keď prehrali proti Caroline 3:6, za ktorú musel nastúpiť brankár Ayres, rolbár Toronto Marlies, farmy Maple Leafs, a vychytal sladký triumf. Pomôžu si z vlastných zdrojov zelenáčmi Timothym Liljegrenom, Rasmusom Sandinom alebo využijú niekoho zvonka? 

8:45 INFORMÁCIA - Ešte chvíľu zostaňme pri Detroite. Súčasný tím Red Wings má nakročené k najnižšiemu bodovému zisku v ére platového stropu (od 2005/06) a počas prestavby sa snaží vyťažiť maximum z končiacich zmlúv. V hre by dnes mohol byť veterán Trevor Daley, veľké otázniky plávajú ohľadom rýchlika Andreasa Athanasioua. Ten v nedeľnom zápase proti Calgary nenastúpil, GM Steve Yzerman tak na 99,9 % minimálne diskutuje o výmene. 

8:35 POTVRDENÉ! Detroit Red Wings vymenili skúseného obrancu Mikea Greena do Edmontonu za útočníka Kylea Brodziaka (dlhodobo zranený s kontraktom do konca sezóny) a podmienený draftový výber. To znamená, že Red Wings dostanú štvrtokolovú voľbu v roku 2020, avšak ak Oilers postúpia až do finále a Green odohrá aspoň 50 percent zápasov, voľba sa zmení na tretie kolo 2021. Je dôležité podotknúť, že ostrieľanému zadákovi v lete vyprší kontrakt a Detroit mu bude platiť polovicu platu. 

Mike Green Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Kathy Willens

8:30 INFORMÁCIA - Boston sa od piatka teší z akvizície Ondřeja Kašeho, toto meno by ale nemuselo byť posledné. Bruins by radi vylepšili zadné rady skúseným obrancom, GM Don Sweeney by taktiež nenamietal ani prídavnej ofenzívnej posile. 

8:25 ŠPEKULÁCIA - Torontský obranca Tyson Barrie je prakticky počas celej sezóny podrobovaný ostrej kritike. Keď Maple Leafs trénoval Mike Babcock, situácia sa zdala ako zúfalá, po príchode nového lodivoda Sheldona Keefeho sa zlepšila. Lenže stále nie je ideálna a rovnako tak postavenie Toronta.

V sobotu prehrali proti Caroline a vychytal ich 42-ročný rolbár farmárskeho tímu Toronto Marlies. Leafs by urýchlene potrebovali spoľahlivého OBRANCU zvládajúceho práve povinnosti vo vlastnom pásme. Tyson Barrie za Troya Stechera z Vancouveru? Vodami NHL už táto povedačka preplávala...

8:20 POTVRDENÉ! Zach Bogosian najskôr požiadal Buffalo o výmenu, dočkal sa nulového záujmu. Odmietol sa hlásiť na farme v Rochestri a následne s ním Buffalo ukončilo kontrakt. Ako voľný hráč si vyberal z viacerých ponúk, registroval záujem z Pittsburghu, Caroliny, Arizony, Colorada, Bostonu, ako silný kandidát sa zapojila do boja Tampa Bay, ktorá napokon vyhrala. Ako sa s obľubou hovorí, milionári sa stali ešte bohatšími a môžeme ich nazvať miliardármi. 

Zach Bogosian Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Adrian Kraus

8:15 POTVRDENÉ! Montreal podpisoval Kovaľčuka na začiatku januára s minimálnymi očakávaniami. Ruský snajper sa rozbehol a hoci Montreal stráca šesť bodov na divízneho protivníka z Toronta, Iľju dokázal vymeniť. Znovuzrodenie upadajúcej kariéry sa bude snažiť využiť Washington. O výmene sme vás informovali v samostatnom článku.

8:10 INFORMÁCIA - Druhým najzaujímavejším artiklom je center Ottawy Jean-Gabriel Pageau. Tomu, rovnako ako Kreiderovi, bežia posledné mesiace zmluvy a v hre sú tri možnosti. Výmena teraz, podpis novej zmluvy alebo zotrvanie v tíme a risk pre Ottawu, že im Pageau zdupká ako voľný hráč a nič za neho nedostanú. Ani jedna zo strán sa aktuálne necíti tak, že by sa blížilo uzatvorenie ďalšej zmluvy. GM Pierre Dorion žiada 1. kolo draftu alebo mladého top prospekta.

Mnohým tímom sa táto cena zdá privysoká, pretože Pageaua napriek výbornej sezóne nepovažujú za niekoho, kto by bol hodný tejto sumy. Navyše pri pomyslení, že možno bude hájiť farby nového tímu len pár mesiacov. Ak Ottawa nespustí cenu, k žiadnej výmene napokon nemusí prísť.

Jean-Gabriel Pageau v páde Galéria fotiek (20) Zdroj: SITA/AP/Patrick Doyle/The Canadian Press

8:05 INFORMÁCIA - Kam s Chrisom Kreiderom? Čoskoro 29-ročný krídelník vstúpi v lete na trh s voľnými hráčmi a u Rangers zrejme nezostane. Jazdci požadujú za neho 1. kolo draftu, prospekta alebo iného mladého hráča. Rozhovory s Rags o novej zmluve nič nové nepriniesli, čo je teda pravdepodobnejšie? Výmena do iného tímu, otázne je, kto sa napokon odhodlá a prelomí hradby. Cena je skutočne vysoká. V boji zostáva podľa Darrena Dregera z TSN 4-5 tímov. 

8:00 PRIATELIA, SRDEČNE VITAJTE PRI CELODENNOM ONLINE PRENOSE Z UZÁVIERKY PRESTUPOV V NHL! Počas dňa bude toto vlákno pravidelne aktualizované o najnovšie špekulácie, potvrdené výmeny a informácie od najlepších zámorských hokejových novinárov. 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 20
Viac o téme: Vancouver Canucks New York Rangers Detroit Red Wings Iľja Kovaľčuk Tomáš Tatar Pittsburgh Penguins Ottawa Senators Montreal Canadiens San Jose Sharks Nate Thompson Anaheim Ducks Toronto Maple Leafs Zach Bogosian Joe Thornton Calgary Flames Tyson Barrie Chris Kreider Patrick Marleau Tyler Ennis Mike Green Andreas Athanasiou Troy Stecher Jean-Gabriel Pageau Derek Grant NHL Trade Deadline 2020
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • FOTO: Koláž Športky - SITA/AP/Kathy Willens, Carlos Osorio, Jeff Roberson; SITA/AP/The Canadian Press/Fred Chartrand, John Woods; VIDEO: YouTube/hatrickane; Twitter/Sara Civian, Andy Strickland, Carolina Hurricanes, New York Islanders
  • Zdroj: športky

Súvisiace články