Sezónu snov treba treba zakončiť titulom: Zázračné mužstvo prepísalo 74-ročné ligové dejiny

Giannis Antetokounmpo zavesený na koši po smečiGiannis Antetokounmpo zavesený na koši po smeči Zdroj: SITA/AP/Morry Gash

MILWAUKEE - Play-off v zámorskej basketbalovej NBA sa začne až 18. apríla, ale už 23. februára bol známy prvý účastník vyraďovacích bojov. Milwaukee Bucks zatiaľ prežívajú sezónu ako zo sna. V 56 zápasoch, ktoré dosiaľ odohrali v ročníku 2019/2020, našli premožiteľa iba osemkrát. Istotu účasti v play-off získal líder Východnej konferencie vďaka prehre Washingtonu s Chicagom (117:126), čiže Wizards z deviatej priečky tabuľky 27 zápasov pred koncom základnej časti už nemôžu predstihnúť Bucks.

A teraz dôležitá informácia historického významu. Podľa denníka Milwaukee Journal-Sentinell nikto dosiaľ v NBA pri súčasnom formáte súťaže nemal istotu play-off tak skoro, ako práve Milwaukee. Pred troma rokmi si Golden State Warriors vybojovali miestenku 25. februára, čiže o dva dni neskôr ako teraz Bucks. A mali na konte ešte o dva zápasy viac (58).

Za úspechom Milwaukee je solídna základná päťka s Khrisom Middletonom či Ericom Bledsoem, ale najmä grécky líder Giannis Antetokounmpo. Jeho štatistické priemery 30 bodov, 13,6 doskoku a 5,8 asistencie sú úchvatné najmä pri pohľade na to, že priemerne odohrá iba 30,9 min na zápas.

Zostrih Giannisovho výkonu v sobotu proti Philadelphii, 31 bodov dosiahol za 29 minút:

"Len si predstavte, aké by mal priemery, ak by dostával viac času na palubovke tak ako jeho súperi usilujúci o cenu MVP. Príčinou toho, že Bucks ho nechávajú často oddychovať, je aj štatistika, že z 58 víťazstiev až 33 dosiahli dvojciferným rozdielom. Teda víťazia dostatočne suverénne na to, aby dali priestor väčšiemu počtu hráčov," zamyslel sa portál sports.yahoo.com.

Súčasný šesťapolzápasový náskok pred Torontom Raptors na čele Východnej konferencie dáva Milwaukee Bucks šancu vydýchnuť si pred záverom základnej časti a čo najlepšie sa pripraviť na play-off. "Cieľom Milwaukee je určite finále NBA po tom, čo vlani stroskotali vo finále Východnej konferencie na neskoršom šampiónovi Raptors," dodáva sports.yahoo.com.

25 najlepších akcií Giannisa Antetokounmpa v doterajšej kariére (video z decembra 2019):

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 36
Viac o téme: NBA Khris Middleton Eric Bledsoe Milwaukee Bucks Giannis Antetokounmpo
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Morry Gash; VIDEO: YouTube/NBA, ESPN
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články