VIDEO Veľká dráma na Anfielde: Obrat Liverpoolu odštartovala obrovská chyba brankára!

Mohamed Salah a Mark NobleMohamed Salah a Mark Noble Zdroj: SITA/AP - Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpoolu v dnešnej dohrávke 27. kola anglickej ligy doma po obrate zvíťazili 3:2 nad West Hamom a v súťaži stále neprehrali. Za hostí zápas nedohral český reprezentant Tomáš Souček, ktorý v 47. minúte musel pre zranenie striedať.

Liverpool poslal do vedenia Georginio Wijnaldum, ale West Hamu sa podarilo skóre otočiť. Ešte v prvom polčase vyrovnal Issa Diop a po prestávke poslal londýnsky celok do vedenia len po pár minútach na ihrisku Pablo Fornals, ktorý vo 47. minúte vystriedal zraneného Součka.

Pablo Fornals a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Jon Super

Domácim potom k vyrovnaniu pomohla obrovská chyba brankára Lukasza Fabianského, ktorému strela Mohameda Salaha prešla pomedzi ruky i nohy. Výhru zabezpečil Liverpoolu deväť minút pred koncom Sadio Mané. Jedinou stratou výberu trénera Jürgena Kloppa v tejto sezóne Premier League zostáva remíza 1:1 s Manchestrom United.

Sadio Mané Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Jon Super

Liverpool vďaka víťazstvu vedie tabuľku o 22 bodov pred Manchestrom City a ani v piatom zápase, v ktorom v domácej súťaži pustil súpera do vedenia, neprehral (4 výhry, 1 remíza). West Ham premárnil šancu opustiť zostupové pásmo a na priečky zaisťujúce záchranu stráca bod.

Viac o téme: West Ham United Mohamed Salah Liverpool FC Sadio Mané