VIDEO Na rozlúčke s Bryantom pretieklo more sĺz: Dojímavé slová manželky či Michaela Jordana!

Manželka Kobeho Bryanta Vanessa počas príhovoruManželka Kobeho Bryanta Vanessa počas príhovoru Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

LOS ANGELES - V Los Angeles sa za účasti tisícov fanúšikov uskutočnila spomienková rozlúčka za tragicky zosnulú hviezdu basketbalovej NBA Kobeho Bryanta a jeho dcéru Giannu.

"Boh vie, že na zemi nemohli byť jeden bez druhého. Babe, postaráš sa o našu Gigi," cituje agentúra AP z príhovoru manželky Vanessy Bryantovej.

Rozlúčka sa uskutočnila v aréne Staples Center, kde Bryant odohral 17 sezón v službách Los Angeles Lakers. Na jej začiatku vystúpila speváčka Beyonce. "Bol to neuveriteľný manžel. Miloval ma viac, ako to dokážem vyjadriť slovami. Ja som bola oheň, on ľad. Občas naopak. Bol pre mňa všetkým," pokračovala Vanessa Bryantová.

Legendárny basketbalista Michael Jordan mal dojímavý príhovor a popová speváčka Alicia Keys zahrala Klavírnu sonátu číslo 14, známu aj pod názvom Sonáta mesačného svitu, nemeckého skladateľa Ludwiga van Beethovena.

Päťnásobný šampión NBA, dvojnásobný zlatý olympijský medailista zahynul v nedeľu 26. januára vo veku 41 rokov spolu so svojou 13-ročnou dcérou a ďalšími siedmimi osobami na palube vrtuľníka.

S Bryantom sa v pondelok rozlúčili legendy ako Jerry West, Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson, Pau Gasol a Michael Jordan. Pohreb v úzkom kruhu rodiny sa uskutočnil 7. februára.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Shaquille O'Neal Kobe Bryant Michael Jordan Vanessa Bryant
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez; VIDEO: YouTube/ESPN
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články