Šafranko sníva o reprezentačnom drese: Chcel by som nastrieľať dvojciferný počet gólov

Pavol Šafranko
Pavol Šafranko

BRATISLAVA - Slovenský útočník v službách rumunského futbalového klubu Sepsi OSK Pavol Šafranko po zimnej prestávke potvrdzuje povesť zakončovateľa. V štyroch stretnutiach skóroval dovedna trikrát a verí, že do konca aktuálneho ročníka 2019/2020 mu ešte pribudne na konto zopár zásahov. V doterajšom priebehu sezóny zaznamenal štyri.

"Určite sa to rozbehlo dobre, no vždy to môže byť aj lepšie. Mali sme skvelú prípravu, takže verím, že to bude mať stúpajúcu krivku," uviedol 25-ročný rodák zo Stropkova pre agentúru SITA.

Sepsi skončilo v základnej časti najvyššej rumunskej súťaže na 9. mieste, v nadstavbe sa tak predstaví v skupine o záchranu. "Myslím si, že pred sezónou každý chcel účasť v hornej skupine, ale situácia sa vyvinula takto. Potrebujeme byť dobre pripravení na play-out a skončiť čo najvyššie. Čo sa týka mojich osobných cieľov, chcel by som nastrieľať dvojciferný počet gólov," dodal Šafranko.

O štyri týždne čaká slovenskú reprezentáciu dôležitá baráž o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy. A k tomu budú potrební aj útočníci v streleckej forme. Šafranko priznal, že bude veľmi rád, ak dostane pozvánku od trénera Pavla Hapala, ale keď sa tak náhodou nestane, svet sa mu nezrúti. "Nastupujem a dávam góly preto, aby som bol šťastný. Ak si to zaslúžim, tak v reprezentácii budem a ak nie, tak nie... Národný tím je pre futbalistu to najväčšie a obliecť si reprezentačný dres je zakaždým obrovská zodpovednosť," zakončil bývalý hráč Dunajskej Stredy, Prešova, Podbrezovej či škótskeho Dundee United.


Tagy: Pavol Šafranko Sepsi OSK

Zdroj:
SITA
Foto:
sepsiosk.ro

DISKUSIA