Vlhová sa bez boja nevzdá: Podľa týchto informácií by mala byť pripravená súťažiť

Petra Vlhová
Petra Vlhová

BRATISLAVA - Preteky Svetového pohára žien v zjazdovom lyžovaní sa nadchádzajúci víkend podľa plánu uskutočnia v talianskom stredisku La Thuile. Talianska vláda síce vydala zákaz uskutočnenia športových podujatí pre viaceré regióny najviac postihnuté koronavírusom, ale Údolie Aosty k nim nepatrí. Informuje o tom aj portál ORF.

Talianske združenie zimných športov (FISI) a miestny organizačný výbor v La Thuile po dohode s FIS potvrdili, že preteky v super G a alpskej kombinácii žien sa budú konať s obmedzeným počtom divákov. "Je to preventívne opatrenie v záujme verejného zdravia. Talianski športovci sú naďalej pod dohľadom zdravotníckeho personálu FISI, aby sa zabezpečila ich maximálna pohoda," informuje špecializovaný portál skiweltcup.tv.


Zatiaľ nie je úplne isté, či sa vzhľadom na problémy s kolenom predstaví v týchto pretekoch aj Petra Vlhová. Tretia žena aktuálneho poradia Svetového pohára má poškodenú chrupavku v ľavom kolene od sobotňajšieho zjazdu v Crans Montane a jej trénerský tím v najbližších dňoch po sérii vyšetrení a tréningoch rozhodne o účasti či neúčasti v La Thuile.

Podľa talianskeho portálu neveitalia.it Vlhovej tím robí všetko pre to, aby 24-ročná Slovenka víkendové preteky nevynechala. V meste Como dostala injekciu do ľavého kolena, ktorá by jej mala pomôcť k rýchlemu návratu na súťažné svahy SP. "Už v stredu by mala byť Vlhová opäť v príprave na snehu vo Foppole, kde trénovala aj minulý týždeň. Spoločnosť by jej okrem iných mala robiť aj víťazka dvoch pretekov z Crans Montany Lara Gutová-Behramiová," napísal Gianmario Bonzi.

Pred víkendom je na čele Svetového pohára žien Talianka Federica Brignoneová s náskokom 73 bodov pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou a 159 bodov pred Vlhovou. Ak by Shiffrinová a Vlhová v La Thuile chýbali, Brignoneová by sa výrazne mohla priblížiť k zisku veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári. Američanka na svahoch SP absentuje od tragickej smrti svojho otca začiatkom februára.

Pre nebezpečný vírus Covid-19 už v tejto sezóne SP v alpskom lyžovaní zrušili mužské preteky v rýchlostných disciplínach v čínskom Jen-čching a presunuli ich do rakúskeho Saalbachu-Hinterglemmu.


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Alessandro Trovati

DISKUSIA