Portugalský talent s kritikou na ex-manažéra Bayernu: Stratil som formu aj miesto v reprezentácii

Renato Sanches v drese Lille
Renato Sanches v drese Lille

BRATISLAVA - Na ostatnom európskom šampionáte vo Francúzsku 2016 patril portugalský futbalista Renato Sanches medzi najpríjemnejšie prekvapenia a mnohí mu vtedy predpovedali veľkú budúcnosť. V čase konania ME mal iba osemnásť rokov a po nich ho Benfica Lisabon pustila do slávneho Bayernu Mníchov. Na Säbener Strasse to však preňho nedopadlo podľa predstáv a na začiatku aktuálnej sezóny prestúpil do LOSC Lille.

Nechýbalo veľa a mohol zakotviť v inom francúzskom klube - parížskom St. Germain. Ako poznamenal stále vekom mladý, iba 22-ročný stredopoliar, všetko napokon stopol vtedajší tréner Bavorov Niko Kovač. "Rozprával som sa s Anterom Henriquem (bývalý športový riaditeľ PSG, pozn.). Všetko bolo dohodnuté. Bol som práve v reštaurácii, keď mi zavolal agent Jorge Mendes a povedal, že odchádzam do Paríža. Vrátil som domov a pobalil si veci. Nasledujúci deň mi Niko Kovač oznámil, že nikam nejdem," povedal Renato Sanches pre francúzsky denník L´Equipe.

Nakoniec zotrval v Mníchove, no naďalej s podobným výsledkom. Nehrával a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa to malo zmeniť. Nad rozhodnutiami chorvátskeho hlavného trénera údajne krútili hlavami aj niektorí hráči Bayernu. "Po nevydarenom prestupe do Paríža St. Germain som zostal v klube, ale nehral som. Tréner Kovač mi po našom rozhovore dal príležitosť na päť minút v najbližšom zápase, ale mne to nestačilo. Stratil som formu a neskôr aj miesto v portugalskej reprezentácii. A pritom som sa v tréningu vždy snažil a išiel naplno. Spoluhráč Niklas Süle mi dokonca povedal, že na tréningoch som bol vždy najlepší," dodal.

V Mníchove nakoniec nastúpil v 53 dueloch s bilanciou 2+3. V aktuálnom ročníku má v drese Lille na konte 30 súťažných zápasov, v ktorých strelil tri góly. Dúfa, že účinkovanie na severe Francúzska mu pomôže nájsť stratenú radosť z futbalu a postupne sa vráti aj do portugalského národného mužstva. "Prísť sem bolo dobré rozhodnutie. Lille nie je malý klub. Chcem hrať a byť šťastný," zakončil Renato Sanches.


Tagy: Bayern Mníchov LOSC Lille Renato Sanches

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
ligue1.com

DISKUSIA