Slovenskej lige dávajú zbohom: Bratislavský klub mieri do nadnárodnej súťaže EBEL!

Hokejisti Bratislava Capitals
Hokejisti Bratislava Capitals

BRATISLAVA - Aktuálny líder druhej najvyššej hokejovej súťaže Bratislava Capitals mieri do nadnárodnej EBEL ligy. Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) umožnil novovzniknutému klubu vstup do tejto medzinárodnej súťaže už od nasledujúceho súťažného ročníka. Vedenie klubu to potvrdilo na svojom oficiálnom webe.

Klub Bratislava Capitals sa netajil smelými ambíciami a vzhľadom na kvalitu kádra nie je jeho priebežné prvé miesto v SHL žiadne prekvapenie. Mužstvo, ktorého prezidentom je bývalý hokejista Dušan Pašek, deklarovalo snahu o rýchly prienik medzi slovenskú hokejovú elitu, no zrejme túto šancu prenechá inému účastníkovi SHL. "Ak EBEL liga schváli účasť Capitals v sezóne 2020/2021, tak v prípade celkového víťazstva Capitals v play-off druhej najvyššej slovenskej súťaži, postúpi do Tipsport ligy zdolaný finalista," uviedol klub.

"Pre Capitals je to príležitosť, ktorá sa, ako sa hovorí, neodmieta, preto sa vedenie klubu rozhodlo, že má záujem v tejto zahraničnej lige pôsobiť. Avšak na to, aby sa mohol prístupový proces do tejto ligy začať, bolo v prvom rade potrebné získať súhlas Výkonného výboru SZĽH," referuje web účastníka SHL.

"Pred nami je ešte dlhá cesta, pretože záujemcov zo strany európskych hokejových klubov o vstup do EBEL ligy je veľký a náš klub musí splniť ešte veľa administratívnych podmienok na to, aby mohol byť do ligy prijatý. Každopádne budeme pracovať na tom, aby sa tieto ambície podarilo naplniť," uvádza sa na internetovej stránke slovenského hokejového klubu.

Prezident klubu Bratislava Capitals Dušan Pašek mladší priznal, že s EBEL ligou v klube komunikujú už približne dva mesiace. "Registrovali sme ich potenciálny záujem o našu účasť v ich lige. Začali sme sa tým zaoberať, keďže aj pre nás by to bolo zaujímavé. A to z viacerých hľadísk. Jednak z pohľadu atraktivity ligy a tiež z pohľadu vstupu do nového priestoru nadnárodnej kvalitnej ligy. Sme slovenský klub, preto aj podstatná časť nášho tímu pri potenciálnom vstupe bude zo Slovenska," dodal pre hokejportal.net Dušan Pašek.

V súčasnosti pôsobia v EBEL lige mužstvá z Rakúska, Talianska, Česka a Maďarska. Pokiaľ by sa spomenuté informácie naplnili, Capitals by sa stali štvrtým slovenským klubom, ktorý by sa predstavil v jednej z nadnárodných súťaží. Slovan Bratislava a Lev Poprad (neskôr Lev Praha) v minulosti pôsobili v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) a Nové Zámky strávili tri sezóny v MOL lige.


Tagy: Dušan Pašek Bratislava Capitals

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook - Bratislava Capitals

DISKUSIA