VIDEO Slováci bodovali, ale z víťazstva sa radoval iba Pánik: Cár Alexander pridal ďalší gól

Alexander Ovečkin a Braden Holtby sa radujú z víťazstvaAlexander Ovečkin a Braden Holtby sa radujú z víťazstva Zdroj: SITA/AP Photo/Nick Wass

WASHINGTON - V bohatom 13-zápasovom programe NHL sa v utorok predstavilo šesť slovenských hokejistov. Dvaja sa tešili so svojimi tímami z víťazstiev a dvaja si vylepšili štatistiky v kanadskom bodovaní. Richard Pánik prispel asistenciou k triumfu Washingtonu nad Winnipegom 4:3 po nájazdoch. Druhým bodujúcim Slovákom bol Tomáš Tatar. Jeho asistencia však nepomohla Montrealu, ktorý prehral s Vancouverom 3:4 po predĺžení.

Washington nastúpil po prvý raz s Iľjom Kovaľčukom v zostave a skúsený ruský útočník vytlačil Pánika z tretieho útoku do štvrtého. Slovenský krídelník odohral vyše 9 minút s bilanciou 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 "hity", 1 plusový bod. Pánik má po utorku na konte 16 kanadských bodov (7+9) a potvrdzuje pozíciu druhého najproduktívnejšieho Slováka v tejto sezóne NHL. Washington si poradil s Winnipegom aj zásluhou kapitána Alexandra Ovečkina. Ruský "snajper" najprv strelil 43. gól sezóny a v nájazdoch rozhodol o víťazstve svojho tímu.

Alex Ovečkin počas úvodného Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP Photo/Nick Wass

Najlepším Slovákom v NHL je suverénne Tomáš Tatar. Krídelník Montrealu si zapísal 35. asistenciu v sezóne a celkovo 56. bod a už len dva body mu chýbajú k vyrovnaniu absolútneho kariérneho maxima 58 bodov z minulého súťažného ročníka. Keď Tatar v 8. min prihral Sheovi Weberovi a ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, Montreal viedol nad Vancouverom 2:0. Canadiens neskôr viedli aj 3:2, ale napokon sa v predĺžení tešili Canucks po góle Tylera Toffoliho.

Shea Weber oslavuje gól Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Paul Chiasson

Andrej Sekera nechýbal pri triumfe Dallasu na ľade Caroliny 4:1. Skúsený slovenský obranca si počas 19:19 min pripísal jednu zablokovanú strelu. Ďalší traja slovenskí hokejisti z defenzívnych radov so svojimi mužstvami neuspeli. Líder NHL Boston prehral doma s Calgary 2:5 a čoskoro 43-ročný kapitán Bruins Zdeno Chára sa počas 18 minút na ľade prezentoval jednou strelou a jedným mínusovým bodom.

Prehrala aj Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave. Druhý najlepší tím Východnej konferencie aj celej súťaže doma nestačil na Toronto 3:4. Černák odohral 23:01 min s bilanciou 1 strela na bránku, 3 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod. V zostave hostí chýbal Martin Marinčin, bol iba medzi náhradníkmi. Neuspela ani Ottawa s Christiánom Jarošom, Senators podľahli tímu Nashville Predators na jeho ľade 2:3. Jaroš odohral 7:08 min, dve strely súperových hráčov zablokoval a raz bol aj na trestnej lavici za nedovolenú hru vysokou hokejkou. Práve pri jeho vylúčení v druhej tretine Viktor Arvidsson rozhodol o víťazstve Nashvillu 3:2.

Boston - Calgary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Zdeno Chára (Boston) odohral 18:00 min, 1 strela na bránku, 1 mínusový bod

Montreal - Vancouver 3:4 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 0:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:07 min, 1 asistencia, 2 plusové body

Carolina - Dallas 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:19 min, 1 zablokovaná strela

Tampa Bay - Toronto 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 23:01 min, 1 strela na bránku, 3 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod - Martin Marinčin (Toronto) bol medzi náhradníkmi

Nashville - Ottawa 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 7:08 min, 2 zablokované strely, 2 trestné minúty

Washington - Winnipeg 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0, 1:0)
Richard Pánik (Washington) odohral 9:02 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 "hity", 1 plusový bod

New York Islanders - New York Rangers 3:4 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Philadelphia - San Jose 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Detroit - New Jersey 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

St. Louis - Chicago 6:5 (1:2, 1:1, 4:2)

Minnesota - Columbus 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)

Arizona - Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Anaheim - Edmonton 4:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Viac o téme: Washington Capitals Andrej Sekera Martin Marinčin Zdeno Chára Richard Pánik Vancouver Canucks Tomáš Tatar Boston Bruins Ottawa Senators Dallas Stars Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning Carolina Hurricanes Toronto Maple Leafs Calgary Flames Erik Černák Christián Jaroš