Najprv ťažký kostým, teraz TOTO: Wilder po prehre obvinil svojho trénera zo spolupráce s Furym!

Tyson Fury a Deontay Wilder na zemi
Tyson Fury a Deontay Wilder na zemi

LAS VEGAS - Ostro sledovaná boxerská odveta medzi Tysonom Furym a Deontayom Wilderom skončila v siedmom kole potom, čo Wilderov roh hodil do ringu uterák. Mnohí fanúšikovia toto rozhodnutie pokladali za úplne logické vyústenie toho, čo sa v ringu odohrávalo, ale porazený Wilder to vidí inak. Američan rozhodnutie svojho trénera Marka Brelanda pokladá za dýku do chrbta a svojho kouča upodozrieva zo spolupráce s britským rohom. A zašlo to až tak ďaleko, že pred tretím vzájomným duelom porazený Američan zvažuje zmeny v trénerskom tíme.

"Som z Marka sklamaný, pretože sme o tom hovorili niekoľkokrát. Oni ma poznajú a vedia, že som bojovník. Idem do ringu zabíjať a to isté čakám od súpera. Takže som povedal môjmu tímu, nikdy nehádžte do ringu uterák, nech to vyzerá hocijako," povedal rozčarovaný Wilder v prvom pozápasovom rozhovore.

Aj hlavný Wilderov kouč Jay Deas ostal z rozhodnutia svojho kolegu v rozpakoch. Aj keď Američan schytal niekoľko tvrdých úderov a trénerovi šlo o zachovanie zdravia svojho zverenca, slová bojovníka Wildera hovorili niečo iné. Americký bijec napriek výprasku a následnej šesťtýždňovej maródke tvrdí, že titulový boj mal stále vo svojich rukách: "V zápase s Ortízom som na tom bol horšie ako teraz. Stále som bol pri zmysloch. Stále som sa dokázal hýbať, aj keď moje nohy boli stuhnuté. Mohlo to vyzerať inak, ale ja som sakra Deontay Wilder, nikdy nie som nahraný vďaka mojej ohromujúce sile," okomentoval dianie v ringu šampión, ktorému v 41 prípadoch stačil na výhru jediný úder. 

Wilder len veľmi ťažko niesol svoju prvú profesionálnu porážku v ringu a je pochopiteľné, že po súboji hľadal výhovorky. Jednou z príčin neúspechu mal byť podľa jeho slov ťažký kostým, ktorý si na seba navliekol ešte pred súbojom. Práve ten ho údajne vyčerpal a vďaka tomu mal potom v súboji stuhnuté nohy: "Mal som ho na sebe už desať alebo 15 minút predtým v šatni, než som vyrazil. Bol až príliš ťažký, už od začiatku som potom nemal nohy," povzdychol si tridsaťštyriročný boxer. Dizajnérom vraj nechal voľnú ruku a za kostým utratil cez 40 tisíc amerických dolárov.

Američan po prehre nešetril slovami kritiky na adresu trénera a zašiel až tak ďaleko, že kouča nepriamo označil za zradcu: "Jay (hlavný tréner) mu povedal, nech to nerobí a on to aj tak urobil. To vám do hlavy vštepí najrôznejšie myšlienky. Nechcem premýšľať negatívne a zaoberať sa nejakými konšpiráciami, ale niekto urobil niečo, na čo nemal právo a čo mu bolo zakázané," povedal už bývalý šampión WBC.

Wilder svojou priamou výpoveďou naznačil, že Breland bol spolčený sa súperovým tímom. Sám zápas ukončil, ale Furyho trénera Anthony Dirrella, ktorý reval nech vhodí uterák, sám vraj nezaregistroval. "Všetci v mojom rohu ho počuli, len Mark ho vraj jediný nepočul. To je zvláštne nie?" zapolemizoval upodozrievavý Wilder. Tak či onak faktom zostáva, že Američan prehral všetky kolá finálového súboja a prišiel o titul šampióna. Ten si po odpočinku v Afrike bude môcť zobrať späť v treťom vzájomnom súbojom s Furym, ktorý je naplánovaný na 18. júla alebo na jeseň tohto roku. Pred ním ale Wilder zváži, aké zmeny vo svojom trénerskom tíme urobí. 


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder Jay Deas Mark Breland

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
profimedia.sk, SITA/AP/Isaac Brekken; Video: Youtube/ESPN First Take

DISKUSIA