93-ročná bežkyňa si na majstrovstvách Slovenska vyslúžila veľký aplauz: Titul získala už pred 73 rokmi!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

BRATISLAVA - Víkendové halové majstrovstvá Slovenska veteránov v Bratislave priniesli zaujímavosť v podobe štartu 93-ročnej účastníčky. Bola ňou Jozefína Ondrušková, ktorá sa pred 73 rokmi stala slovenskou šampiónkou na 800 m.

V sobotu sa v hale Elán predstavila v behu na 60 m. Členka klubu Maratón AC Rača v II. rozbehu žien svojej disciplíny skončila časom 23,80 sekundy posledná, napriek tomu zožala veľký potlesk. Informoval o tom web atletika.sk.

Ondrušková je bývalá popredná slovenská atlétka. V roku 1947, teda dva roky po II. svetovej vojne, triumfovala časom 2:53,4 min pod dievčenským menom Mrvová a vo farbách Baťovian (dnešné Partizánske) na osemstovke a získala titul majsterky Slovenska. Bola vtedy iba tretia národná šampiónka na tejto trati v histórii.

Viac o téme: Jozefína Ondrušková