Vyčíňajúci koronavírus fanúšikov k trati nepustí: Finále Svetového pohára sa pôjde bez divákov

Markus Waldner
Markus Waldner

CORTINA D´AMPEZZO - Finále Svetového pohára v alpskom lyžovaní sa pre šíriaci sa koronavírus uskutoční v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo bez divákov. V stredu to v rozhovore pre švédsku televíziu SVT uviedol šéf pretekov Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) Markus Waldner.

Sezónne finálové podujatie je na programe od 18. do 22. marca. Cortina sa nachádza v regióne Benátsko, ktorý je výrazne zasiahnutý novými prípadmi koronavírusu SARS-CoV-2. "Momentálne to vyzerá tak, že sa v Cortine pôjde, ale bez divákov," uviedol Waldner.

Taliansko zaznamenalo v stredu na svojom území ďalšie úmrtie na respiračné ochorenie spôsobované novým druhom koronavírusu, čím ich celkový počet stúpol na 12. Počet nakazených sa medzitým zvýšil na 401. V krajine odvolali množstvo športových podujatí, neodohrali sa ani niektoré zápasy futbalovej Serie A a ďalšie budú bez účasti divákov. Vláda nariadila pozastaviť organizáciu športových podujatí v piatich severotalianskych regiónoch, zákaz platí pre provincie Lombardsko, Benátsko, Emilia-Romagna, Furlansko-Júlske Benátky a Piemont.


Tagy: Markus Waldner Cortina d'Ampezzo

Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA