VIDEO Mexická tenisová senzácia: Kvalifikant po fantastickom výkone vyradil svetovú sedmičku!

Alexander ZverevAlexander Zverev Zdroj: SITA/AP/Rebecca Blackwell

ACAPULCO - Stredajší program na turnaji v Acapulcu spôsobil poriadne nečakaný šok. Alexander Zverev, semifinalista posledného Australian Open a svetová sedmička, vypadla s americkým kvalifikantom Tommym Paulom. Po novom 57. hráč rebríčka si zgustol na Nemcovi rovno v dvoch setoch, a to 6:3 a 6:4. Dostal sa tak do štvrťfinále.

"Znamená to pre mňa veľa. Bol som vzrušený z toho, že tu môžem hrať. Zverev ma v prvej hre zatlačil a potom som hral výborne počas celého zápasu," povedal šťastný hrdina stredajšieho stretnutia.

22-ročný Američan zatiaľ prežíva výbornú sezónu. V Adelaide dosiahol semifinále, na Australian Open vyradil Grigora Dimitrova v piatich setoch a teraz si vyšliapol na Zvereva. Ten sa dostal do priekopy už pri svojom prvom podaní. Stratil stav 30:0 štyrmi loptičkami súpera v jednom slede a behom celého setu sa nedokázal vydriapať späť. Najlepšiu možnosť mal za stavu 2:4 vo svoj neprospech, lenže Paul odvrátil všetky štyri brejkbaly.

Druhé dejstvo sa nieslo vo vyrovnanom duchu až do stavu 4:4, potom Zverev sklaboval a venoval súperovi vlastné podanie. Ten bol v ráži a jedinečnú šancu si nenechal zobrať. Bez ťažkostí dopodával a po 99 minútach zdvihol ruky vysoko na hlavu. Najbližšie sa Paul stretne s krajanom Johnom Isnerom. Skúsený bombardér zdolal taktiež Američana Marcosa Girona 6:3, 7:6.

Rodák zo Severnej Karolíny napálil behom prvých dvoch kôl rovných 50 es, s Paulom si už raz skrižil raketu. Bolo to pred tromi rokmi na augustovom turnaji Masters 1000 v Cincinnati. Tam ho premohol dvakrát 6:3. Teraz sú šance pravdepodobne vzácne vyrovnané. Pri aktuálnej fazóne Tommyho Paula sa dá očakávať čokoľvek, i víťazstvo v dvoch setoch, napríklad po tajbrejkovej dráme. Najzaujímavejším zápasom zo štvrtka na piatok by mal byť o 3:00 Wawrinka proti Dimitrovovi.

V Acapulcu idú ďalej i Edmund, Kwon, Dimitrov, Fritz, Wawrinka i prvý nasadený Rafael Nadal:

Viac o téme: Alexander Zverev Tommy Paul ATP 500 Acapulco
  • Autor: © Zoznam/Ondrej Herceg
  • Zdroj: športky