Beckham o súčasnej situácii v Manchestri United: Anglická ikona dúfa v jednu vec

David Beckham
David Beckham

MANCHESTER - Populárny odchovanec Manchestru United David Beckham verí, že súčasný manažér ´červených diablov´ Ole Gunnar Solskjaer si zaslúži určité uznanie za jeho doterajšiu prácu. Beckham si myslí, že Solskjaer zdieľa jednu kľúčovú črtu s legendárnym Sirom Alexom Fergusonom. A to je skutočnosť, že Solskjaer nikdy verejne nekritizuje svoj tím, ale tlak a zodpovednosť radšej prenáša na seba.

David rovnako verí, že nórsky kouč využije jeho dlhoročné hráčske skúsenosti, ktoré nadobudol počas úspešného obdobia na Old Trafford, aby Manchester United opäť dostal na tie najvyššie priečky.

"Myslím si, že Ole odvádza dobrú prácu pri prestavbe tímu. Voči hráčom je stále pozitívny, to sa naučil od bossa *(Sira Alexa Fergusona). On by nikdy nekritizoval hráčov svojho klubu verejne a Ole je úplne rovnaký. Stále sa učí, ale vždy bude chrániť hráčov, vždy bude chrániť Manchester United. Všetci fanúšikovia budú stáť za ním, lebo je to skvelý človek a tiež kvôli tomu, čo urobil pre Manchester United ako hráč," uviedol Beckhkam.

Beckham, ktorý rozbieha vlastný futbalový projekt v Miami potvrdil, že Manchester United aj naďalej sleduje a je verným fanúšikom. Pripustil však, že po odchode Fergusona prežíval náročné obdobie.

"Aj keď ste taký veľký klub ako Manchester United a prežívate dlhé roky úspechov, vždy existuje obdobie, keď iné kluby budú dominovať a budú mať určité úspechy. Vždy sa bude hovoriť o Manchesteri United. Hovorilo sa o ňom keď úspechy dosiahol Manchester City, alebo teraz Liverpool. Tá prechodná fáza je od odchodu Fergusona veľmi zložitá. Je ťažké sa na to teraz pozerať? Nie, pretože som skutočným fanúšikom Manchesteru United bez ohľadu na situáciu. Rád ich sledujem, ale dúfajme, že to obdobie bez trofejí nebude trvať príliš dlho. Sme jeden z najväčších klubov na svete a nie veľa klubov má takúto tradíciu," dodala anglická ikona futbalu.


Tagy: Manchester United David Beckham Ole Gunnar Solskajer

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/mc
Foto:
SITA/AP Photo/Richard Drew

DISKUSIA