Weiss môže byť obrovským prínosom pre celú ligu: Vlado, takto ti to naozaj pristane!

Nová posila ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss ml.Nová posila ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss ml. Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Futbalový Slovan, ale aj celý slovenský futbal prišiel v zimnom prestupovom okne o veľkého futbalistu v podobe slovinského kanoniera Andraža Šporara. Ten patril medzi najlepších hráčov ligy, čo dokazoval aj v Európskej lige. 26-ročný útočník prestúpil do portugalského Sportingu Lisabon. Opačným smerom však prišiel známy slovenský futbalista Vladimír Weiss ml., ktorý má bohaté futbalové skúsenosti, keďže počas kariéry obliekal dresy tradičných európskych klubov, akými sú Manchester City, Bolton Wanderers, Glasgow Rangers, Espanyol Barcelona alebo Olympiakos Pireus.

Posledné takmer štyri roky strávil v katarskom tíme Al-Gharafa, kde v 60 súťažných zápasoch zaznamenal 25 gólov a 9 asistencií. V poslednej sezóne 2019/2020 vinou zranení nezasiahol ani do jediného zápasu. Weiss ml. prichádza do slovenskej súťaže vo veku 30 rokov, v ktorom ešte bez pochýb môže dokázať svoje herné kvality. 

Rovnako môže zúročiť všetky nadobudnuté skúsenosti a posunúť ich mladším hráčom na slovenských trávnikoch. Jeho osobnostná vyzretosť a veľká pokora bola z neho cítiť aj na jeho prvej oficiálnej tlačovej konferencii Slovana Bratislava. Verme, že si túto pozitívnu vlnu uchová, čo najdlhšie, aby ju pretavil do výborných výkonov na slovenských trávnikoch.

Nová posila ŠK Slovan Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Minulosť Weissa ml. bola poznačená niektorými kauzami, ako napríklad šoférovanie pod vplyvom alkoholu, ktorá na neho vrhla negatívny tieň a veľkú kritiku futbalovej verejnosti. V roku 2018 vypadol zo zostavy slovenskej futbalovej reprezentácie po zápase Ligy národov s Českou republikou, ktorý Slováci prehrali 1:0. Vladimír Weiss ml. v spomínanom zápase svojvoľne bez povolenia opustil lavičku náhradníkov, pretože ho tréner Pavel Hapal neposlal do zápasu, čo znamenalo jeho koniec v národnom tíme. Každý sa však učí na vlastných chybách a Weiss nie je výnimkou.

Najnovšie však tréner Pavel Hapal nevylúčil jeho návrat do najcennejšieho dresu, no všetko bude záležať na jeho zdravotnom stave a hernej forme. Weiss ml. ešte potrebuje určitý čas pre úplné zotavenie sa, keďže ho čaká plánovaná operácia. Hapal potvrdil, že s Vladimírom si všetko vydiskutovali a po jeho návrate do formy má dvere v reprezentácii otvorené.

Rovnaké slová povedal aj slovenský špílmacher na tlačovke: "Jedna priorita je dať sa dokopy, ďalšia pomôcť Slovanu a tiež sa chcem dostať aj do reprezentácie. Marcový zraz nestihnem, s trénerom Pavlom Hapalom sme si vysvetlili incident z Česka. Verím, že chalani baráž zvládnu a pokiaľ budem podávať kvalitné výkony, tak ešte šancu v reprezentácii dostanem."

Nová posila klubu Vladimír Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Weiss ml. sa vracia do inej futbalovej ligy, ako keď z nej odchádzal ešte ako mladý talentovaný chlapec. Dnes je infraštruktúra štadiónov na úplne inej úrovni, čo dokazujú mnohé nové, či zmodernizované štadióny. Jeho návrat na slovenské futbalové trávniky môže byť skutočným prínosom pre všetkých. Teda nielen pre ŠK Slovan Bratislava, ale aj pre slovenskú reprezentáciu, či samotnú Fortuna ligu.

30-ročný ofenzívny záložník môže na štadióny pritiahnuť viac fanúšikov a rovnako môže byť príkladom pre mladých futbalistov. "S Ivanom Kmotríkom sme sa dohodli len na tom, že sa musím dať zdravotne dokopy, v čom mi vyhovel. Pomohol mi a ja verím, že ak sa dám dokopy, pomôžem ja Slovanu. Som spokojný, že som tu. Mám veľkú motiváciu dať sa do poriadku, chcem stihnúť koniec sezóny a v lete sa stopercentne pripraviť na boje o Ligu majstrov. Ja som vedel, že k tejto spolupráci raz príde, ale možno som netušil, že to príde tak skoro. Chcem poďakovať aj médiám, že pozitívne písali o mojom príchode a aj fanúšikom, ktorí ma motivovali," povedal počas oficiálneho predstavenia.

Weiss ml. sa vždy vyznačoval skvelou technikou i aktívnou útočnou hrou. Bez ohľadu na jeho menšie kauzy v minulosti môžeme povedať, že dnes je z Vladimíra Weissa ml. skutočne vyzretý hráč a veľmi skúsený futbalista, ktorý môže v nasledujúcom období napísať novú - úspešnú kapitolu v drese Slovana a národného tímu.

Viac o téme: Vladimír Weiss ml. ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/Martin Baumann
  • Zdroj: športky

Súvisiace články