Päťročná snaha o prestavbu štadióna v Seredi ide do finále! Ďalším cieľom bude mládežnícka akadémia

Vizualizácia prestavby štadióna v Seredi
Vizualizácia prestavby štadióna v Seredi

BRATISLAVA - Päťročná snaha o prestavbu futbalového štadióna v Seredi sa dostáva do finálnej fázy. Mesto Sereď v spolupráci so Športovým klubom futbalu Sereď (ŠKF) a mestskou spoločnosťou Správa majetku Sereď s.r.o. (SMS) požiadalo v septembri 2019 Úrad vlády SR o mimoriadnu dotáciu na rekonštrukciu futbalového štadióna. A 17. februára 2020 prišla na bankový účet SMS čiastka 2.milióny eur. Tím ŠKF iClinic Sereď je momentálne na desiatom mieste najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

"Boli sme asi jediný prvoligový klub, ktorý doteraz nevyužil nenávratnú dotáciu na rekonštrukciu či prestavbu futbalového štadióna. Tá je účelovo viazaná práve na rekonštrukciu a prestavbu futbalového štadióna v Seredi. Okrem toho v rozpočte mesta Sereď na rok 2020 máme schválených 290 000 eur na rekonštrukciu a prestavbu štadióna a ďalšie prostriedky s výhľadom na rok 2021. Prebehli aj úspešné rokovania s predstaviteľmi bankového sektora o možnosti finančnej pôžičky pre SMS vo výške 1 milión eur. Mesačné splátky s úrokom by hradil ŠKF formou nájomného," informoval prednosta mestského úradu Tibor Krajčovič v tlačovej správe mesta Sereď.

Člen dozornej rady ŠKF Sereď Miroslav Bucha potvrdil, že futbalový klub pracuje aj na ďalších zdrojoch pre štadión. "A opäť to vyzerá sľubne. Chcem zdôrazniť, že zmodernizovaný štadión s kapacitou 4000 sedadiel bude slúžiť nielen pre potreby prvoligového mužstva, ale aj pre naše mládežnícke družstvá. Našim cieľom bolo a bude mať aj mládežnícku futbalovú akadémiu. Aktuálne pracujeme na tom, aby ŠKF bol pri práci s mládežou zaradený do kategórie útvaru talentovanej mládeže. Už od budúceho roka," uviedol Bucha.

Okrem futbalu, štadión bude slúžiť aj na organizovanie pravidelnej škôlkárskej olympiády predškolákov, kultúrne a spoločenské podujatia, organizovanie memoriálov vo futbale a iné akcie. Pre mesto Sereď bude veľkým prínosom aj využívanie spevnených plôch na parkovanie v areáli štadióna.


Tagy: ŠKF iClinic Sereď

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
Denník Šport

DISKUSIA