FOTO Gáborík vytiahol dojemnú spomienku z Demitrovho pohrebu: Posledný sľub do neba

kamaráti Marián Gáborík a Pavol Demitra
kamaráti Marián Gáborík a Pavol Demitra

BRATISLAVA - Pavol Demitra. Meno, na ktoré žiadny slovenský hokejový fanúšik nikdy nezabudne. Pán kapitán. Veľký srdciar. Vždy usmiaty. Obrovský talent. Takýchto ľudí je na svete málo. A jeden odišiel predčasne. Smutný dátum 7. september 2011 obral svet o jedného z najtalentovanejších hokejistov vôbec. Obral svet o manžela, otca, syna, kamaráta. Marián Gáborík vytiahol zo zásuvky spomienku, po ktorej sa vám zrejme budú kotúľať po lícach slzy. Oživí totiž bolestivú ranu.

Nebolo žiadnym prekvapením, že práve Marián Gáborík mal za úlohu reprezentovať hráčov a na pohrebe sa prejavom rozlúčiť s jeho veľkým priateľom Pavlom Demitrom. Trenčianske hokejové legendy. Obe strany listu zverejnil na svojom instagramovom profile spoločne so smutným popisom "aj túto smútočnú reč pre nášho Palka Demitru som našiel".

A aké boli slová, ktoré počula celá smútiaca rodia? Boli to úprimné slová plné citu. Aj keď ťažko vyjadriť dlhoročný vzťah k človeku na dvoch papieroch, ale Marián Gáborík dal do každej vety kus srdca, a bolo to cítiť.

"Každému z nás prirástol k srdcu a rodina pre neho znamenala všetko. Bol spoľahlivý, obetavý, nesebecký, priamy a vždy ako líder vedel potiahnuť celý tím. Mal zdravé sebavedomie na ľade aj mimo neho, ktoré rozdával a my ostatní sme z neho čerpali. Budeme na neho spomínať ako na muža s typickou demitrovskou chôdzou, ktorý neustále nosil na hlave svoju obľúbenú ošúchanú šiltovku a so svojím charakteristickým zmyslom pre humor nás neustále podpichoval. Hlavne mňa, pretože ma dokonale poznal a vedel, ako na mňa. Všetci s ním máme množstvo vtipných zážitkov."

"Palko sa snažil pomáhať tým, ktorí to najviac potrebovali. Zúčastňoval sa na rôznych charitatívnych akciách a vedel sa rozdať pre svojich blízkych. Mal to jednoducho v sebe. Budeš nám veľmi chýbať, Paule. Vždy budeme na teba spomínať s úsmevom, pretože tak si žil. Nikdy nezabudneme, čo si pre nás urobil a čo si pre každého z nás znamenal. Sľubujem ti, že tak, ako si tu bol ty pre nás, budeme tu aj my vo dne v noci pre tvoju rodinu, pripravení pomôcť, keď to bude potrebovať! Môžeš sa na nás spoľahnúť, ako sme sa v každej situácii mohli my na teba."


Tagy: Pavol Demitra Marián Gáborík Slovensko

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
instagram - mgaborik12

DISKUSIA