Vlhová so šancou znížiť manko: Nezvyčajné preteky v Taliansku, toto museli dokonca zrušiť!

Petra Vlhová preteky nedokončila
Petra Vlhová preteky nedokončila

LA THUILE - Sezóna zjazdárok vstupuje do rozhodujúcej fázy. Na Slovenku Petru Vlhovú čakajú počas víkendu v talianskom La Thuile dvadsiate štvrté a dvadsiate piate preteky ročníka 2019/2020. Až päťkrát sa v ňom dosiaľ tešila z víťazstva a stále má na dosah viacero malých, ale aj veľký glóbus.

Napriek problémom s chrupavkou v kolene sa 24-ročná Liptáčka pokúsi v sobotňajšom super G aj nedeľňajšej alpskej kombinácii čo najviac stiahnuť náskok Fredericy Brignoneovej na čele Svetového pohára. Talianka má momentálne k dobru 159 bodov. Pred Vlhovou je aj obhajkyňa celkového triumfu v SP Američanka Mikaela Shiffrinová. Jej súťažná pauza po úmrtí otca už trvá takmer mesiac a predĺži sa minimálne o najbližší víkend.

"Vlhovej koleno nie je v poriadku, ale počas súťažného víkendu v Taliansku bude nepochybne veľkou súperkou pre Brignoneovú. Slovenka sa už dokáže veľmi dobre prispôsobiť rýchlosti v super G a výborne vie zvládnuť aj kombinačné preteky," uvádza taliansky portál oasport.it.

Petra má chronické opotrebovanie chrupavky

"Naším cieľom je aj v Taliansku dosiahnuť dobrý výsledok. Verím, že do tretice to bude v kombinácii všetko dobré,“ uviedol stály člen tímu Boris Vlha pre denník SME, resp. portál sme.sk. Naznačil známe fakty, že jeho mladšia sestra úvodné dve kombinácie v tejto sezóne nedokončila a prišla tak o solídne body v boji o veľký a teoreticky aj kombinačný glóbus. Známe sú aj patálie so zdravím u ambicióznej Slovenky.

Celú sezónu jazdí s narazenou holennou kosťou, k tomu sa pridala opotrebovaná chrupavka v ľavom kolene. "Petra dostala výživové injekcie, ktoré sa bežne pichajú na premazanie chrupaviek. Jej zdravotný stav sa zlepšil a mohla naplno trénovať. Má chronické opotrebovanie chrupavky. Nie je to niečo, čo by sa jej stalo len pred týždňom. Nie je to však vážne," vysvetlil Boris Vlha.

Špeciálne opatrenia kvôli koronavírusu

Preteky v La Thuile v regióne Aosta sa z obáv pred šírením koronavírusu uskutočnia s obmedzeným počtom divákov a špeciálne opatrenia Taliani prijali aj v súvislosti so zástupcami médií. Rakúske zdroje informujú, že organizátori zrušili slávnostné žrebovanie čísel pred pretekmi a tiež tlačové konferencie a slávnostné ceremoniály po súťažiach.

Novinárom tiež zakázali podávať si ruky s funkcionármi či pretekárkami. "Reportéri, kameramani aj fotografi počas rozhovorov v mixzóne musia udržiavať minimálnu vzdialenosť jeden a pol metra od lyžiarok. Platí to aj o moderátoroch v živom vysielaní. Tiež by si mali vymieňať mikrofóny, ktoré používajú," uvádza športový portál laola1.at.

Sobotňajšie preteky v super G majú stanovený začiatok na 10.30 h, nedeľňajšia kombinácia pozostávajúca zo super G a slalomového kola bude mať štart o 11.15, resp. 14.15 h.


Tagy: Petra Vlhová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Gabriele Facciotti

DISKUSIA