VIDEO Fantastický výkon slovenskej rakety! Vlhová dosiahla najlepší výsledok v super G

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP Photo/Alessandro Trovati

LA THUILE - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v sobotu svoj najlepší výledok v super G Svetového pohára v kariére. V talianskom stredisku La Thuile skončila tesne za pódiom na štvrtej priečke s mankom 39 stotín sekundy na víťazku Ninu Ortliebovú z Rakúska.

Na druhej priečke skončila so stratou jedinej stotiny sekundy líderka SP Talianka Federica Brignoneová, tretia bola vedúca žena poradia disciplíny Švajčiarka Corinne Suterová (+0,07). Pre 23-ročnú Ortliebovú to bol premiérový triumf vo Svetovom pohári v kariére.

Vlhová previedla napriek problémom s chrupavkou v kolene výbornú jazdu. Na trať sa spustila so štartovým číslom 16 a na prvých dvoch medzičasoch bola rýchlejšia ako líderka Ortliebová o sedem resp. osem stotín.

V druhej polovici iba mierne stratila a napokon jej na pódium v predposlednom super-G v prebiehajúcom ročníku chýbalo 32 stotín sekundy. V tejto sezóne sa už v super-G predtým dvakrát dostala do elitnej desiatky - v Bansku skončila šiesta a v Ga-Pa na deviatej priečke. Na konto jej do hodnotenia SP pribudlo 50 bodov, z tretej priečky stráca v celkovom poradí na Brignoneovú 189 bodov.

Ani v La Thuile neštartovala priebežne druhá žena celkového poradia seriálu Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá prerušila sezónu po úmrtí otca. Vlhová na ňu momentálne v SP stráca 36 bodov. Preteky v La Thuile boli ohrozené pre šíriaci sa koronavírus v Taliansku, napokon ich FIS odobrila s obmedzeným počtom divákov i s viacerými ďalšími opatreniami. V nedeľu je na programe kombinácia.

Ženy - super G: 1. Nina Ortliebová (Rak.) 1:11,72 min, 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,01 s, 3. Corinne Suterová (Švaj.) +0,07, 4. Petra Vlhová (SR) +0,39, 5. Marta Bassinová (Tal.) +0,51, 6. Ester Ledecká (ČR) +0,55

Celkové poradie vo Svetovom pohári (po 30 zo 38 pretekov): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 1378 bodov, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 1225, 3. Petra Vlhová (SR) 1189, 4. Corinne Suterová (Švaj.) 837, 5. Marta Bassinová (Tal.) 817, 6. Wendy Holdenerová (Švaj.) 791

Poradie v hodnotení super G (po 6 zo 7 pretekov): 1. Corinne Suterová (Švaj.) 360, 2. Federica Brignoneová (Tal.) 341, 3. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 218, ... 14. Petra Vlhová (SR) 119

Viac o téme: Petra Vlhová
  • Zdroj: TASR, SITA