VIDEO Wilder po krutej prehre poslal Furymu jasný odkaz: Váš kráľ je tu, vojna sa len začala!

Tyson Fury verzus Deontay Wilder
Tyson Fury verzus Deontay Wilder

LAS VEGAS - Skúsený americký boxer Deontay Wilder necelý týždeň po prehre s Britom Tysonom Furym v titulovom zápase o šampióna ťažkej váhy organizácie WBC vyhlásil, že tak ľahko sa nevzdá a "povstane z popola ako Fénix".

V minulotýždňovom ostro sledovanom súboji v americkom Las Vegas jednoznačne nestačil na Furyho, v treťom aj piatom kole ho súper poslal na zem a ešte pred koncom siedmeho kola po sérii dobre trafených úderov rozhodca Kenny Bayless ukončil zápas tzv. technickým knokautom. Pre Wildera to bola vôbec prvá prehra v profesionálnej kariére. Jeho séria bez porážky sa zastavila na čísle 43, predtým okrem jednej remízy zaznamenal 42 triumfov, pričom svojich súperov až 41-krát "ukončil" ešte pred koncom dvanásteho kola..

"Váš kráľ je tu, nikam nejde. Vojna sa ešte len začala," vyhlásil 34-ročný Američan prostredcnítvom videa na sociálnej sieti. "Som kráľ, ktorý sa niky nevzdáva a bude bojovať až do smrti. Som bojovník, som silný a vrátim sa," pokračoval.

Wilder a Fury sa stretli v ringu už v decembri 2018, no vtedy sa zápas skončil spomenutou remízou. Tentokrát bol 31-ročný Brit Fury jasne lepší a svojou aktivitou prekvapil dovtedy nezdolaného Wildera. Ten bol šampión ťažkej váhy organizácie WBC nepretržite od roku 2015 a jedenásťkrát dokázal svoj titul obhájiť. "Všetku svoju lásku posielam svojim priaznivcom, o pár mesiacov sa vidíme opäť," poznamenal Wilder, ktorý má od prehry 30 dní na to, aby využil klauzulu v zmluve a vyzval Furyho na odvetu.


Tagy: Tyson Fury Deontay Wilder

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Isaac Brekken; Video: Twitter - Deontay Wilder

DISKUSIA