Striedajúci slovenský žolík v dráme prehĺbil krízu Sparty, Guľa v Česku pokračuje na víťaznej vlne

Sparta sa triumfu nedočkala ani v šiestom zápase po sebeSparta sa triumfu nedočkala ani v šiestom zápase po sebe Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Futbalisti Opavy zvíťazili v sobotňajšom 23. kole českej ligy nad Olomoucom 2:1. O ich triumf sa veľkou mierou zaslúžil slovenský útočník René Dedič, ktorý strelil gól a na druhý prihral. Zvíťazila aj Plzeň pod vedením Adriána Guľu, Viktoria uspela v Jablonci 2:1.

Dramatický bol súboj na pražskej Letnej, kde Sparta viedla v 54. minúte nad Zlínom 1:0 napriek tomu, že hrala od 28. minúty bez vylúčeného Georgesa Mandjecka. Zlín po prestávke vyrovnal v 67. minúte, záver bol dramatický. Najskôr priblížil Spartu k triumfu v 88. minúte Libor Kozák, no o dve minúty neskôr vyrovnal na konečných 2:2 striedajúci slovenský stredopoliar Robert Matejov. Pre Spartu to bol po piatich prehrách opäť len remízový výsledok.

Súboj Teplice - Liberec odložili na 11. marca, pretože trávnik na štadióne v Tepliciach zakryl sneh s dažďom a silno ho podmočil.

Sparta Praha - FC Zlín 2:2 (0:0)
Góly: 54. Karlsson, 88. Kozák – 67. Poznar, 90. MATEJOV, ČK: 28. Mandjeck (Sparta)
/D. Hancko odohral za domácich celý zápas, L. Štetina nastúpil v 31. min., za hostí odohrali M. Hlinka a M. Rakovan celý zápas, R. Matejov nastúpil v 68. min. + gól/

SFC Opava – SK Sigma Olomouc 2:1 (2:0)
Góly: 38. DEDIČ, 42. Žídek – 73. Juliš