Trto si podmanil Montreal a zažíva bodovú explóziu: Za toto by som bol oveľa radšej!

Tomáš Tatar oslavuje gól so spoluhráčomTomáš Tatar oslavuje gól so spoluhráčom Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol tromi asistenciami k víťazstvu svojho Montrealu Canadiens v nočnom zápase zámorskej NHL nad Carolinou Hurricanes 4:3 po predĺžení. Dvadsaťdeväťročný krídelník prihral aj na víťazný gól Jeffa Petryho zo 61. minúty a so 61 bodmi si tak vytvoril nové maximum v kariére.

Tatar nazbieral v 67 dueloch prebiehajúcej sezóny 22 gólov a 39 asistencií. Doteraz najviac bodov v profilige dosiahol v uplynulom ročníku taktiež v drese Canadiens, keď ich nazbieral 58 (25+33). Montreal v úvode druhej tretiny viedol 3:0 a vyhnal Antona Forsberga z bránky, no hostia náskok zmazali a 77 sekúnd pred koncom poslal úspešným tečom duel do predĺženia Justin Williams. Canadiens napokon získali dva body, keď v 52. sekunde "extračasu" rozhodol po Tatarovej kolmici obranca Petry.

"Bol to veľký gól Jeffa. Musíme však spraviť niečo s tými závermi. Často inkasujeme pri hre 6 na 5, keď hrá súper bez brankára," povedal pre nhl.com jeden zo strelcov Canadiens Brendan Gallagher. Tatar si vylepšil svoje maximum už v tretej minúte, keď po jeho skvelej prihrávke od mantinelu otvoril skóre Phillip Danault.

"Nezaoberám sa bodmi, chcem len hrať dobre a baviť sa hokejom. Na ľade aj mimo neho si veľmi dobre rozumiem s Philom (Danault) aj Brendanom (Gallagher), som rád, že sa nám darí. Bol by som však radšej, keby sme mali na konte viac bodov ako tím," povedal Tatar pre journaldemontreal.com.

V bránke Montrealu dostal po takmer mesiaci šancu Charlie Lindgren a zaznamenal 27 zásahov. V posledných sekundách riadneho času zlikvidoval obrovskú šancu Andeja Svečnikova. Carolina prehrala tretí zápas v rade, o 14-zápasovú bodovú sériu prišiel útočník "Canes" Sebastian Aho.

Viac o téme: Tomáš Tatar Montreal Canadiens Carolina Hurricanes